Pleterice sezonu okončale očekivanim porazom od Gospića u polufinalu prvenstva

Subota, 21. travnja 2012. 21:54 Napisao  Luka Variola

Pleter - Gospić CO 59:97. Riječanke su domaćim porazom u uzvratnom ogledu polufinala zaključile odličnu premijernu A-1 sezonu

Pleter - Gospić CO 59:97

Dvorana Dinko Lukarić. Uzvratna utakmica polufinala PH za košarkašice: Pleter - Gospić CO 59:97 (13:29, 12:29, 12:26, 22:13). Suci: Legović, Lenac i Z. Žagar (svi Rijeka). Gledatelja: 100.

PLETER: Iriškić 20, Tomić 7, Jerkić 8, Gašparović 7, Mašić, Serdar 9, Hajdin 2, Jažić 6, Barać, Mikić.

GOSPIĆ CO: Ivezić 13, G. Devčić, Mandir 17, Dover 4, M. Devčić, Jurčević 9, McBride 20, Komplet 6, Badanjak 12, Vrsaljko 6, Pavetić 10, Devčić.

Košarkašice Pletera okončale su premijernu prvoligašku sezonu uvjerljivim porazom od Gospića u uzvratnom ogledu polufinala prvenstva Hrvatske. Riječanke su sezonu zaključile na najbolji mogući način, porazom od Euroligaša, koji je na Kozali ponovo demonstrirao kako je u Hrvatskoj "svijet za sebe". U redovima Pleterica nije bilo previše tuge, budući da su samim ulaskom među četiri hrvatske ekipe debelo nadmašile sva očekivanja. Riječanke su se donekle držale prve tri, četiri minute, a onda je do izražaja sve više počela dolaziti velika razlika u kvaliteti. Gošće su prvi put pobjegle u devetoj minuti nakon što je najbolja hrvatska košarkašica Sandra Mandir mirno pospremila oba bacanja za + 12 (13:25).

Kako je druga četvrtina odmicala, razlika u kvaliteti sve se više vidjela. U 24. minuti nakon trice Jurčević semafor u dvorani na Kozali pokazao je + 21 (18:39) za gošće, koje su do odmora otišle na više 30 koševa razlike i tako definitivno otklonile sve dvojbe, ako ih je uopće i bilo. Gospićanke su se u nastavku malo opustile i domaćim djevojkama dopustile da serijom 14:0 u samome smiraju susreta malo ublaže unaprijed upisani poraz. Riječankama za utjehu ostaje i činjenica da su bile bolje u posljednjoj četvrtini (22:13).