A-1 liga: Košarkašice Kvarnera upisale novi poraz, Studenac Omiš slavio u Rijeci

Srijeda, 19. ožujka 2014. 23:23 Napisao/la  SC

Utakmica 19. kola: Kvarner - Studenac Omiš 60:81 (7:18, 16:19, 16:23, 21:21)

A-1 liga košarkašica

KVARNER - STUDENAC OMIŠ 60:81

Utakmica 19. kola: Kvarner - Studenac Omiš 60:81 (7:18, 16:19, 16:23, 21:21). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 100.

Suci: Živko Mirilović (Karlovac), Alen Peris (Karlovac), Krunoslav Jukić (Duga Resa).

KVARNER: Perić 5, Blažević, Božić, Đikić 2, Mršić 4, Kovačević 5 (3-3), Hajdin 4, Miličević 4, Toone 4 (2-4), Tomić 25 (5-8), Milković, Maj. Marošević 5 (1-2).

STUDENAC OMIŠ: Pezo 3, Vrvilo 4 (0-2), Kalajžić 18 (4-8), Šerić 19 (7-11), Vrkić, Jerčić 6, Dinčić, Vlahov, Baučić Dilber 11 (1-3), Podrug 20 (14-15).

Slobodna bacanja: Kvarner (11-17), Studenac Omiš (26-39). Trice: Kvarner (3-17), Studenac Omiš (5-15).

Skokovi: Kvarner 33 (9), Studenac Omiš 36 (10). Osobne pogreške: Kvarner 29, Studenac Omiš 19.

Košarkašice Kvarnera doživjele su novi poraz u prvenstvu, na parketu dvorane Dinko Lukarić slavio je Studenac Omiš. Bio je to ogled osmo i devetoplasirane ekipe u prvenstvu u kojem su gošće na kraju bile uspješnije.

Gošće su već nakon šest minuta imale deset poena prednosti (4:14). Tu su prednost i održavale, na poluvrijeme su otišle s viškom od 14 poena. Riječanke nikako nisu uspijevale uhvatiti kakav-takav priključak.

Činjenica da su najbliže stigle na otvaranju drugog poluvremena (31:39) dovoljno govori u kojem je smjeru otišla utakmica.

Goće su u 38. minuti imale plus 31 viška (47:78), ali je domaćin serijom 13:3 ublažio poraz.