A-1 liga košarkaša: Kvarner 2010 poražen, Šibenčani prekinuli riječki niz od sedam pobjeda

Subota, 12. siječnja 2013. 22:31 Napisao/la  SC

Utakmica 10. kola: Jolly JBS - Kvarner 2010 80:73 (19:20, 14:5, 17:21, 30:27). Bankari su u većem dijelu susreta vodili i na kraju zasluženo Riječanima nanijeli prvi poraz nakon drugog kola i gostovanja u Trnskom

A-1 LIGA - 10. kolo

JOLLY JBS - KVARNER 2010 80:73

Dvorana Baldekin. Utakmica 10. kola: Jolly JBS - Kvarner 2010 80:73 (19:20, 14:5, 17:21, 30:27)

Gledatelja: 2.000. Suci: Vovk (Slavonski Brod), Radović (Dubrovnik) i Hordov (Zadar)

JOLLY JBS: Petković 18 (3-3), Čakarun, Katura 6 (2-2), Vlaić, Vrlika, Ross 22 (3-3), Mrva 12 (1-2), Bubalo 6, Gabrić 12 (1-2), Gulam 2

KVARNER 2010: Stipčić 11 (2-2), Veljačić, Kučan, Radić 9 (1-2), Surina, Juričić 3, Cinac 20 (8-10), Škifić 18 (8-11), Boban, Krivec 10 (5-9), Širko 2 (2-2), Smolić

Slobodna bacanja: Jolly JBS (10-13), Kvarner 2010 (26-36). Trice: Jolly JBS (6-25), Kvarner 2010 (3-14)

Skokovi: Jolly JBS, Kvarner 2010. Osobne pogreške: Jolly JBS 29, Kvarner 2010 21

Košarkaši Kvarnera 2010 porazom su otvorili drugi dio A-1 lige. Riječani su u derbiju 10. kola poraženi na parketu legendarnog Baldekina u izravnom dvoboju s konkurentom za prvo mjesto. Šibenčani su prekinuli riječki niz od sedam uzastopnih pobjeda, osvetivši se za visoki poraz (77:51) u prvome kolu prvenstva na Kozali. Bankari su u većem dijelu susreta vodili i na kraju zasluženo Riječanima nanijeli prvi poraz nakon drugog kola i gostovanja u Trnskom.

U prvoj četvrtini momčadi su se cijelo vrijeme izmjenjivale u minimalnom vodstvu. Ono je na kraju ipak pripalo Šibenčanima koji su košem Luke Petkovića u posljednjoj sekundi na mali odmor otišli s 20:19. Isti se scenarij odvijao i tijekom veće dijela druge dionice, a onda je dvije minute prije kraja nezadrživi Amerikanac Ross nakon krasnog prodora Šibenčane odveo na + 5 (29:24). Riječanima je na kraju prvoga dijela potpuno stao šut, nisu mogli pogoditi niti s linije slobodnih bacanja, pa je domaćin povezao još dva uspješna napada i na odmor otišao s dotad najvećom prednošću (33:25). Kvarner 2010 je preko Kriveca u posljednjim sekundama pokušao popraviti "krvnu sliku", ali je njegov pokušaj odlično blokirao Mate Mrva.

Slaba igra Riječana nastavljena je i početkom nastavka. Bankari su u prve tri minute napravili 7:0 seriju i nakon trice Petkovića u 23. minuti pobjegli na zabrinjavajućih + 14 (40:26). Ipak, Anzulovićeva družina je tada je malo povezala svoje redove i do kraja treće dionice napravila 20:10 seriju za povratak dramatike uoči posljednjih deset minuta (50:46)

U 32. minuti Škifić je pogodio za prvo izjednačenje nakon uvodnog dijela utakmice (50:50). Riječani su tada opet stali, dopustivši domaćinu da 11:0 serijom utakmicu opet odvedu u svoje vode (61:50). Do kraja susreta Kvarner 2010 se nije uspio stići na manje od četiri poena zaostatka (74:70), upisavši na kraju drugi poraz sezone.