A-1 LIGA KOŠARKAŠA

Kvarner 2010 zadržao vrh ljestvice

Subota, 19. siječnja 2013. 23:00 Napisao  Luka Variola

Utakmica 11. kola: Kvarner 2010 - Zagreb 76:70. Riječani  na krilima Josipa Surine u zadnjih 10 minuta ostvarili 28:10

A-1 LIGA - 11. kolo

KVARNER 2010 - ZAGREB 76:70

Dvorana Dinko Lukarić. Utakmica 11. kola: Kvarner 2010 - Zagreb 76:70 (18:23, 19:16, 11:21, 28:10)

Gledatelja: 700. Suci: Radojković (Split), Stojić (Šibenik) i Lulić (Zadar)

KVARNER 2010: Stipčić 12, Veljačić, Radić 22 (0-1), Surina 15, Juričić, Cinac 13 (4-6), Škifić 7 (3-6), Boban 5 (2-2), Krivec 2 (2-2), Širko, Jelenić, Smolić

ZAGREB: Car 3 (1-4), Segarić 10, Mileković, Babić, Petrović 20 (1-1), Garma, Poščić 12 (2-2), Krapić 10 (1-2), Novačić, Bašljan 7 (2-2), Žganec 8 (8-8), Gašpar

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (11-17), Zagreb (15-19). Trice: Kvarner 2010 (7-21), Zagreb (3-24).

Skokovi: Kvarner 2010 32 (11), Zagreb 32 (16). Osobne pogreške: Kvarner 2010 24, Zagreb 17

Košarkaši Kvarnera 2010 pobijedili su u derbiju 11. kola Zagreb, zadržavši tako vrh prvoligaške ljestvice. Riječani se u posljednju četvrtinu ušli s - 11, ali su na krilima nezadrživog Josipa Surine u zadnjih 10 minuta napravili 28:10 za devetu pobjedu sezone. Surina je do posljednje dionice bio bez koša, a onda je jednostavno "poludio" i s 15 koševa riječki brod odveo do pobjede.

Posljednji je poen Surina zabio dvije i pol minute prije kraja, kada je zakucavanjem postavio 73:66, podigavši punu kozalsku dvoranu na noge. Konačni zaveslaj prema pobjedi napravio je Stipčić, koji je minutu prije kraja hladno pospremio tricu za 76:68 i tako definitivno odlučio pitanje pobjednika. Riječani su kraj odličnog susreta dočekali u slavlju s Armadom, koja je nakon dugo vremena opet pohodila jedan košarkaški dvoboj.

Podrška Armade
Među 700-tinjak ljubitelja loptanja pod obručima našla se i skupina od 50-pripadnika Armade. Navijači su se smjestili u desnom kutu Dinka Lukarića i navijanjem, te razvijenim zastavama tijekom svih 40 minuta dizali atmosferu.

Zagrepčani su utakmicu otvorili s 4:0, ali su Riječani odgovorili svojim serijom 6:0. Sredinom prve četvrtine gostujući trener Jusup je postavio zonu i domaćin je upao u probleme. Šut je stao i Zagrepčani su u 8. minuti pobjegli na + 9 (14:23). Riječani su kraj prve dionice i početak druge otvorili serijom 9:0 koju je tricom u 12. minuti okončao Cinac za izjednačenje 23:23. Gosti opet bježe na 25:33, ali riječka momčad opet odgovara serijom 8:0 za novi rezultatski egal (33:33). Na odmor su s prednošću ipak otišli gosti (37:39).

Nastavak su opet bolje otvorili Zagrepčani, koji su tijekom većeg dijela treće dionice imali po sedam poena razlike. Zagrebačka prednost u 30. je minuti prvi puta postala dvoznamenkasta nakon što je bivši član Kvarnera 2010 Matija Poščić pospremio jedan odbijanac za 49:60. Domaćin se u igru opet vratio sedam minuta prije kraja nakon što je Stipčić okončao kontru Riječana za 60:64. Publika se digla na noge, a Jusup je bio primoran na novu minutu odmora. Tada je poludio Josip Surina i fenomenalnom rolom (tri trice) okrenuo utakmicu prema slavlju Kvarnera 2010, koji je ostao neporažen na Kozali (6-0).

Fotogalerija: Sandro Donda