A-1 LIGA KOŠARKAŠA

Kvarner 2010 na Kozali deklasirao Dubrovnik

Subota, 20. listopada 2012. 20:42 Napisao  Luka Variola

Utakmica 3. kola: Kvarner 2010 - Dubrovnik 96:61. Riječani su Dubrovčane pobijedili čvrstom obranom i visokim tempom

KVARNER 2010 - DUBROVNIK 96:61

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 250

Suci: Hordov i Vulić (Zadar), Stojić (Šibenik)

KVARNER 2010: Stipčić 5, Veljačić 4, Kučan 2 (2-2), Radić 12, Surina 8, Cinac 21 (3-6), Škifić 16 (3-4), Boban 5, Krivec 11 (3-3), Širko 12 (1-1)

DUBROVNIK: Radić 9 (1-4), Bogdanović, Soko, Jakoliš 11 (1-1), Meštrović 2, Proleta 2, Najev 14, Hajdić, Lučić 8 (2-2), Pešut 11 (2-2), Perić 4 (2-6)

Košarkaši Kvarnera 2010 ostvarili su drugu pobjedu sezone, pobijedivši na Kozali uvjerljivo momčad Dubrovnika. Riječani su Dubrovčane pobijedili istim receptom kao i Šibenčane u prvome kolu, čvrstom obranom i visokim tempom, koji gosti jednostavno nisu mogli pratiti. Pitanje pobjednika praktički je riješeno već nakon prve četvrtine koju je domaćin apsolvirao s 24:9 u svoju korist. Riječani su ove godine kao cilj postavili da u prvoj četvrtini prime manje od 10 koševa. To ime je nakon Jollyja (6) uspjelo i u subotu.

Alen Horvat na tribinama
Drugo domaćinstvo Riječana nije propustio niti trener nogometaša Krka Alen Horvat. Nekadašnji prvotimac i trener Rijeke Kozalu je pohodio i u prvome kolu. Horvat očito voli košarku, a poveznica bi mogao biti Davor Lješević, koji se brine o kondicijskoj spremi Kvarnera 2010 i Krka

U četvrtoj minuti Krivec je odličnom asistencijom ispod koša pronašao Radića za domaće vodstvo 12:3. U šestoj minuti Širko je povezao pet koševa zaredom i Kvarneraše odveo na + 12 (17:5). U 13. minuti Jure Škifić postigao je svoj 10 koš za velikih 36:13 i novu minutu odmora gostujuće klupe kojoj je već tada ponestalo riješenja.

Odlična riječka obrana nastavila se i u sljedećim minutama što je rezultiralo odlaskom na čak 30 koševa razlike (47:17) nakon samo 18 minuta igre. Čast je pripala Cincu koji atraktivnim zakucavanjem okončao kontru. Krilo Riječana dvoboj je zbog iskrivljenog nosa (uspomena iz Trsnkog) odigrao s posebnom maskom na licu.

U 35. minuti Riječani su stigli do dotad najveće prednosti +39 (83:44). Malobrojna publika (oko 250 gledatelja) u tim se trenucima najviše zabavljala iščekivanjem da li će Riječani pobjeći i na više od 40 koševa razlike. To im je uspjelo dvije i pol minute prije kraka kada je Surina u kontri zakucao za 92:51. Utakmica je već tada bila u revijalnim vodama, pa se svih 11 domaćih igrača upisalo među strijelce. Najefikasniji su bili

Fotogalerija: Lario Tus