Kvarner 2010 upisao prvo gostujuće slavlje

Subota, 03. studenog 2012. 21:05 Napisao/la  SC

Utakmica 5. kola: Đuro Đaković - Kvarner 2010 56:69 (20:15, 19:19, 7:15, 10:20)

ĐURO ĐAKOVIĆ - KVARNER 2010 56:69

Dvorana Vijuš. Utakmica 5. kola: Đuro Đaković - Kvarner 2010 56:69 (20:15, 19:19, 7:15, 10:20)

Suci: Radović (Dubrovnik) i Perčić (Čakovec). Gledatelja: 1.000

ĐURO ĐAKOVIĆ: Blajić 4 (2-4), Kljaić 5, Batina 19 (2-3), Šarlija 7 (1-2), Toroman 14 (2-2), Baković 2, Massamba 5 (1-2), Karlović, Šamija, M. Karlović, Havić

KVARNER 2010: Stipčić 7 (2-3), Veljačić, Kučan, Radić 23 (5-6), Surina 2, Škifić 20 (1-2), Boban 4, Krivec 13 (3-6), Širko, Jelenić.

Trice: Đuro Đaković (6-28), Kvarner 2010 (4-18). Slobodna bacanja: Đuro Đaković (8-13), Kvarner 2010 (11-17)

Skokovi: Đuro Đaković 16 (14), Kvarner 2010 28 (11). Osobne pogreške: Đuro Đaković 16, Kvarner 2010 19

Košarkaši Kvarnera 2010 ostvarili su na gostovanju u Slavonskom Brodu prvu gostujuću pobjedu sezone, pobijedivši domaći Đuro Đaković 69:56. Nakon tri domaća slavlja Riječani su prvom pobjedom na strani nastavili odličan ulazak u sezonu. Anzulovićeva družina sa samo jednim porazom čvrsto drži drugu poziciju iza Zagreba.

U redovima Anzulovićeve momčadi najbolji su bili centri Ivica Radić s 23 i Jure Škifić s 20 poena. Riječanima je pobjedu opet osigurala odlična obrana koja je domaćina limitirala na samo 56 poena i premoć u obrambenom skoku (16-28).

Riječani su slabo otvorili susret, pogotovo za šut iza linije 6,75 (0-6) pa je prvih deset minuta domaćin apsolvirao s + 5 u svoju korist (20:15). Košarkaši Kvarnera 2010 u drugu su četvrtinu krenuli puno bolje. U vodstvo su prešli u 12. minuti nakon 10:0 serije koju je okončao Krivec za 25:20. Brođani su tada povezali redove i na odmor ipak otišli s + 5 (39:34) nakon što je bivši igrač Riječana Josip Blajić u posljednjem domaćem napadu pogodio jedno od dva slobodna bacanja.

Momčadi su se tijekom treće i većeg dijela četvrte četvrtine uglavnom izmjenjivale u vodstvu, da bi sredinom posljednje dionice Riječani napravili 7:1 seriju i pet minuta prije kraja tricom Škifića pobjegli na + 6 (52:58). Tri minute kasnije riječka pobjeda postala je još opipljivija nakon što je Slovenac Krivec položio za dotad najvećih + 10 (54:64). Domaćin se više nije uspio vratiti, omogućivši Riječanima važne gostujuće bodove.