Kup Krešimir Ćosić: Škrljevo doživjelo poraz u Splitu, Cibona ostvarila plasman u polufinale

Srijeda, 13. veljače 2019. 19:46 Napisao/la  SC

Cibona - AO Škrljevo 78:71 (23:16, 13:19, 21:16, 21:20). Čestitao bih Ciboni na pobjedi i nama na dobroj igri, nadam se da ćemo ovako nastaviti i u prvenstvu, kaže Karlo  Uljarević

Damir Markota (Cibona) i Stipe Krstanović (Škrljevo)

Kup Krešimir Ćosić - Final Eight

CIBONA – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 78:71 (23:16, 13:19, 21:16, 21:20)

Košarkaški Škrljeva doživjeli su poraz od Cibone u prvoj utamici Final Eihta odigranoj u Maloj dvorani KK-a Split.

Cibona se nakon četiri minute, zahvaljujući Franu Pilepiću i Krešimiru Ljubičiću odvojila na 10:4.

No, Adria Oil Škrljevo ne propušta niti jednu priliku pa zaključno s polaganjem Josipa Barnjaka izjednačava na 10:10.

Agresivna igra Škrljeva dovodi i do treće osobne Davida Ušića u prvoj četvrtini te ga Rajković mijenja sa Stipom Krstanovićem u situaciji kada je Cibona ponovno pobjegla na 23:15.

Krstanović iznuđuje osobnu pogrešku i pogađa slobodno bacanje za 23:16 i kraj prve četvrtine.

No, u drugoj četvrtini Cibona u tri minute daje tek jedan koš, dok Adria Oil Škrljevo grčevito traži priliku za rušenje moćne Cibone pa polaganjem Karla Lebe dolazi do 25:23.

U nastavku igre Ušić zarađuje i četvrtu osobnu pogrešku i to pri još uvijek izjednačenom 32:29 rezultatu te ga trener Rajković mijenja Karlom Lebom koji odmah zakucava te prvo poluvrijeme završava s minimalnom prednošću Cibone od 36:35.

Drugo poluvrijeme započinje vodstvom Škrljeva pri 38:39 polaganjem Achrafa Yacouboua, a zatim polaganjem Uljrevića iz prodora za 41:44.

Cibona potom radi mini seriju od +6 do 47:44 te trener Adria Oil Škrljeva Rajković zove igrače na time-out.

No, Cibona je u uzletu i polaganjem Rogića i tricom Rozića dolazi do vodstva od 52:46.

Težinu u utakmici prekida Josipa Barnjak tricom za Škrljevo i te vraćanjem priključka na 62:58, u što se uključio i Uljarević za 62:60.

Cibona, kada je već prilično zagustilo, ipak pokazuje nadmoć i izvlači škakljivu situaciju polaganjima Vukova Marka Ljubičića i potom Damira Markote za 74:67 pa se dvije minute do kraja situacija komplicira i nade Škrljeva u prolazak u polufinale kopne.

Istekom četrdesete minute semafor pokazuje 78:71 i Cibona postaje prvi sudionik polufinala.

Ivan Novačić je za Cibonu ubacio 21 poen, a Marko Ljubičić je dodao 15.

Najbolji igrač Adria Oil Škrljeva bio je Josip Barnjak s 15 ubačenih poena.

Karlo Uljarević je ubacio 13 poena, ali i izgubio 7 lopti.

- Iznimno zanimljiva utakmica, svih četrdeset minuta u egalu. Na kraju se ekipa Cibone odvojila, pokazala svoju kvalitetu. Mi smo dali sve od sebe. Čestitao bih Ciboni na pobjedi i nama na dobroj igri, nadam se da ćemo ovako nastaviti i u prvenstvu, rekao je Uljarević.