Košarkaši Adria Oil Škrljeva pobjedom nad Slunetom ostvarili plasman u polufinale Alpe Adria Cupa

Subota, 09. veljače 2019. 20:59 Napisao/la  SC

Uzvratni susret četvrtfinala: Adria Oil Škrljevo - Sluneta 85:75 (28:19, 14:21, 18:17, 25:18). Domaći košarkaši utamicu riješili u svoju korist u posljednje dvije i pol minute igre

Košarkaši Adria Oil Škrljeva pobjedili su Slunetu i plasirali se u polufinale

Uzvratni susret četvrtfinala Alpe Adria Cupa

ADRIA OIL ŠKRLJEVO - SLUNETA 85:75 (28:19, 14:21, 18:17, 25:18)

Sportska dvorana Mavrinci. Gledatelja: 300

Suci: Lenac, Stanković, Zrnić

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Barnjak 9 (1-2), Kučan 3, Ušić 25 (3-7), Krstanović 12, Uljarević 13 (2-2), Šarac 6 , Šte,berger 3, Cvitković, Williams 18 (4-6), Yacobou -1 (1-2), Lebo 2

SLUNETA: Houska 13, Pecka 15 (2-2), Wisseh 15, Wallace 6, Martin 14, Sotnar 13, Smid 5, Steffel 10, Fait

Slobodna bacanja: Adria Oil Škrljevo 11-19, Sluneta 2-2

Skokovi: Adria Oil ŠKrljevo 34 (13-21), Sluneta 37 (7-30)

Trice: Adria Oil ŠKrljevo 8-29, Sluneta 13-25

Košarkaši Adria Oil Škrljeva pobjedom nad Slunetom 85:75 u uzvratnom susretu četvrtfinala Alpe Adria Cupa ostvarili su plasman u polufinale.

Prvu četvrtinu košarkaši Adria Oil Škrljeva lako su priveli kraju u svoju korist.

Završilo je sa uvjerljivih 28:19.

No, u drugoj četvrtini situacija se polako počela mjenjati.

Šarac je pogodio odmah nakon 50 sekudni tricu za plus deset, 31:21. Uslijedila su dva uzastopna gostujuća koša te jedan Williamsov za 33:25.

Kako se četvrtina bližila kraju, Sluneta se približavala Škrljevu, aminutu i 15 sekundi prije kraja četvrtine pogotkom Wallacea došli su na minus četiri, 42:38.

Šest sekundi prije odlaska na poluvrijeme Sotnar je pogodio koš za 42:40, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Treća četvrtina bila je ravnopravna, a u 24. minuti Sotnar je tricom po prvi puta gostima donio izjednačenje - 51:51.

Na novi koš Uljarevića odgovorio je Steffel - 53:53, a nakon jednog pogotka sa linije slobodnog bacanja Williamsa, Martin je ubacio i pogodio za prvo vodstvo gostiju minutu i 51 sekundu prije kraja 54:55.

Šarac je tricom domaćima vratio vodstvo, a s druge strane Steffel gostima novo izjednaćenje 57:57.

Ipak treću dionicu Adria Oil Škrljevo je završilo vodstvom zahvaljujući novoj trici Šarca - 60:57.

Plus sedam za košarkaše s Mavrinaca stajalo je na semaforu sedam minuta prije kraja susreta nakon trice Yacouboua, no prvo su Smid, pa zatim Pecka istopili prednost na plus tri, 66:63.

Uspješan je bio dva puta Uljarević sa linije slobodnih bacanja, 68:63, a do kraja je preostalo pet minuta.

Koš Williamsa i trica Martina, 70:66, najavili su neizvjesnu borbu, ali nakon što je Martin pogodio za minus dva 74:72, dvije i pol minute prije kraja, domaći su košarkaši igru preuzeli u svoje ruke i utakmicu priveli kraju u svoju korist.