Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 46

Crikvenica slavila na Mavrincima

Utorak, 22. studenog 2011. 01:33 Napisao/la

U derbiju 6. kola A-2 lige zapad kojeg su u dvorani na Mavrincima odigrale dvije vodeće momčadi prvenstva, košarkaši Crikvenice ostvarili su tijesnu pobjedu (69:65) i sa stopostotnim učinkom ostali sami na vrhu prvenstvenog poretka

U derbiju 6. kola A-2 lige zapad košarkaši Crikvenice su u Mavrincima pred velikim brojem posjetitelja teško ali potpuno zasluženo porazili Škrljevo (69:65) i ostali jedina neporažena momčad ligi.
Utakmica je počela dosta nervozno s obje strane i dok domaćin ima prednost u napadačkom skoku Kirci uspješno razbijaju obranu Škrljeva. Prednost od 10-tak koševa u koristi Crikvenice domaćin je sustigao zonskom obranom na koju Kirci nisu imali pravog odgovora iako su na koncu uspjeli na poluvrijeme otići s neodlučenim rezultatom (31:31).

Drugo poluvrijeme Crikvenica je otvorila serijom 10:2 no zonska obrana domaćina ponovo je urodila plodom pa je uoči posljednje četvrtine Škrljevo imalo prednost od pola koša. Ipak, u izjednačenoj četvrtoj četvrtini u kojoj se do same završnice igralo koš za koš gosti iz Crikvenice su bili hladnije glave i mirnije ruke te su na koncu zasluženo upisali novu pobjedu na svom kontu.

Škrljevo - Crikvenica 65:69 (11:14, 20:17, 17:16, 17:22)

Suci: Legović i Žagar (obojica Rijeka).
Škrljevo: I. Prpić 2, Prostran, A. Dadić, Šamanić 16, Černeka 2, Ković 7, Grabovac 2, Zorić 5, Bobanović 3, Radan 10, Šarčević 9, Velčić 9.
Crikvenica: Didović 2, Veljačić 13, Mažar 16, Antić, Mandžuka 4, Komadina 11, Deleut, Modrić, Matić 4, Kozlevčar 2, Piškulić, Benić 17.

Pula 1981 - Otočac 85:91 (23:21, 18:18, 20:21, 24:31)
Suci: Hadžić i Pejović (obojica Pula).
Pula 1981: Sijamhodžić 22, Maurel, Rakić 4, Vinko 1, Štifanić 11, Cupač 2, Urošević 11, Ivis 5, Licul, Kaić, Petrović, Belina 29.
Otočac: Pervan 34, Agbaba 6, Dujmović, Matijević, Vrzić, Starčević 13, Mujkanović 12, Pivač 4, Bijelić, Delić 4, Maruna 18, Horvat.

Jadran - Kastav 93:68 (18:20, 10:19, 17:11, 11:15)
Suci: Pavlović i Šverko (obojica Rijeka).
Jadran: Šamanić 8, Ćubelić 15, Matovinović 2, Ažić 10, Modić 21, Čorak 5, Jelenić 13, Rodić 6, Krstinić, Semion-Tatić.
Kastav: Stipčić 22, Protega, Gušić 1, Klapan, Miletić, Mataja 6, Matek 1, Božičević 4, Mijaljević 12, Maljevac 10, Legović 12.