Alpe Adria Cup: AO Škrljevo doživjelo drugi domaći poraz, Josip Barnjak promašio pobjedu

Srijeda, 24. studenog 2021. 20:11 Napisao/la  KS

Košarkaši Adria Oil Škrljeva
Košarkaši Adria Oil Škrljeva Foto: Kristian Sirotich

Alpe Adria Cup, skupina D, 5. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – SLUNETA 74:75 (16:20, 22:23, 24:14, 12:18)

Dvorana SRC Mavrinci. Gledatelja: 100.

Suci: Pipan, Mohorić, Đekanović.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Stojanović, Jelenković 8 (1-2), Vucić 4, Rajčić 10 (5-6), Vrgoč 10, Hortman 6, Kostić, Barnjak 20 (4-4), Bešić, Šajin 12, Slavica 4, Ćošić.

SLUNETA: David, Svejcar 18 (5-55), Johnson, Autrey 12, Pecka 24 (1-1), Bohuslav, Fait 9, Karlovsky 2 (2-2), Alston 10.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva doživjeli su drugi domaći poraz u ovogodišnjem izdanju Alpe Adria Cupa, nakon Nutrisport Ilirije od izabranika Damira Rajkovića na Mavrincima su bolji bili i košarkaši češke Slunete Usti nad Labem.

Ovim porazom Škrljevčani su napravili veliki korak unazad u borbi za ulazak u završnicu ovoga natjecanja, premda teoretski još uijek sve nije izgubljeno.

Josip Barnjak kapetanski je na sebe preuzeo odgovornost u posljednjem napadu, Škrljevčani su prigodu za pobjedu dobili nakon što je Lambu Autreyju dosuđeno pogrešno vođenje u posljednjem napadu gostiju.

Domaćinima je ostalo 15 sekundi, Barnjak je odlučio utakmicu okončati solo-akcijom, jednom od onih koje je nekoliko puta uspješno odigrao tijekom dvoboja, činilo se da je sve dobro napravio, ali gosti su svoga aduta imali u centru Delvonu Johnosonu, koji je Barnjakov pokušaj sa zvukom sirene zaključio blokadom za veliko slavlje gostiju.

Pet minuta prije kraja susreta Pecka je goste odveo na šest poena prednosti (65:71), domaćini su uzvratili preko Slavica, Šajin i Barnjak polaganjem nakon što je Jelenković ukrao jednu loptu, pa je u 38. minuti prednost bila na strani Škrljevčana.

No, domaćini u tom ritmu nisu uspjeli završiti utakmicu, odličnu rolu kod gostiju u završnici je odigrao Lamb Autrey, kojega domaći košarkaši dva puta nisu uspjeli zaustaviti.

Iako je gostujuća momčad čitavim tijekom utakmice imala prednost na svojoj strani, Škrljevčani su najbolju dionicu odigrali od 25. do 30. minute, kada su serijom 14:0  otišli na pet poena prednosti (62:57).

No, vrlo brzo gosti su to anulirali, domaćinima su uzvratili na isti način iskoristvši nekoliko njihovih vezanih pogrešaka i u 33. minuti prednost je iznova bila na njihovoj strani.

Škrljevčani su od početka bili u rezultatskom minusu, daleko je njihova izvedba bila od onoga što bi trener Rajković želio, situacija se malo promijenila nabolje nakon što je početkom druge četvrtine u igru ušao Josip Barnjak.

U prvom dijelu utakmice gosti svoju prednost najviše mogu zahvaliti sjajnom šutu za tri poena, pogodili su čak devet lopti iz 14 pokušaja (Škrljevo 3-16), kada su domaćini zaigrali angažiranije u obrani šutevi više nisu bili toliko precizni.

No, košarkaši Slunete ipak su pronašli načina kako parirati zelenima, koji već nekoliko utakmica u nizu ne uspijevaju produžiti dionice u kojima njihova igra nalikuje onim izdanjima s otvaranja sezone.