DRUGA NL

Grobničan pobijedio Mladost, Krk poražen na Kantridi

Subota, 18. studenog 2023. 16:02 Napisao/la  SC

U sudačkoj nadoknadi Mladost je imala priliku za izjednačenje, ali je Šurmin nakon ubačaja škaricama zamalo loptu poslao preko grede

Slavlje Grobničana
Slavlje Grobničana Foto: Screenshot

Druga NL - 14. kolo

GROBNIČAN - MLADOST ŽDRALOVI 2:1

Stadion: Mavrinci. Gledatelja: 250.

Sudac: Ivan Vukančić (Benkovac).

Strijelci: 1:0 Bosančić (45), 2:0 Jabita (74), 2:1 Cruce-Corcy (82)

Žuti kartoni: Mohorić, Bosančić (Grobničan), Leko (Mladost Ždralovi).

GROBNIČAN: Curać, Ušalj, Bosančić, Ravlija, Kovačević, Pilčić (78 Kovačević), Mohorić (78 Golić), Prpić, Galešić (90+2 Cetina), Batarelo (72 Rupčić), Jabita (90+2 Kočević), Srznetić

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Leko (61 Borovac), Brezina (78 Krešić), Žabec (78 Topić), Colarić, Čondrić, Sesar, Markota (78 Hudećek), Azinović, Franceković (67 Šurmin), Cruce-Corcy

Nogometaši Grobničana u sadržajnoj su utakmici u Mavrincima pobijedili Mladost Ždralove 2:1.

Živejeli su domaći nogometaši na rubu nakon što je u 82. minuti Nathan Cruce-Crocy bio najviši u skoku u kaznenom prostoru i smanjio rezultat na 2:1.

U sudačkoj nadoknadi gosti su imali sjajnu priliku za izjednačenje, ali je Šurmin nakon ubačaja škaricama zamalo loptu poslao preko grede te su na Grobniku ostala sva tri boda.

U dvoboj su obje momčadi ušle željne pobjede što se i vidjelo na travnjaku, puno trke i prilika, no domaći su bili ipak za nijansu bolji i konkrentiji.

No, unatoč pritisku prvi su pogodak zabili tek nekoliko sekundi prije kraja prvog dijela.

U 14. minuti nakon kombinacije Ušlja i Pilčića, potonjem je udarac obranio vratar Srbljanović.

U 31. minuti Ušalj je pokušao, ali se lopta odila od bloka natrag za Jabita koji pronalazi slobodnog Pilčića, no najbolji igrač domaćih loptu šalje daleko od mreže.

Pet minuta kasnije nakon prekršaja na Pilčiću lopta je ubačena iz slobonog udarca, a Jabita puca glavom, no Srbljanović skreće u korner.

Nakon novog udarca iz kuta Prpić je pucao glavom, lopta se odbila od vratnice, no ne u mrežu već vrataru gostiju u ruke.

U 39. minuti Pilčić nije uspio dobro zahvatiti loptu nakon što je Srbljanoviću ispala iz ruku te je gostujući golman ispravio svoju pogrešku.

I konačno se pritisak Grobničana isplatio u 45. minuti kada je Franko Bosančić zatresao mrežu za 1:0, nakon što mu je loptu prebacio Pilčić.

Novi pogodak Grobničan je tražio od prve minute nastavka. U 59. minuti je Srbljanović bio brž od brzonogo Jabita i izbacio u korner.

Srbljanović je bio brži i u 64. minuti kada je nakon ubačaja Pilčića, pucao ponovno Jabita.

Ipak u 74. minuti Srbljanović je ponovno kapitulirao, nakon što je Pilčić pronašao Jabita koji konačno trese mrežu za 2:0 i veliku radost domaćina.

KRK - TRNJE 2:3

Stadion Kantrida. Gledatelja: 150.

Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica).

Strijelci: 0:1 Kolar (12), 0:2 Miličević (55), 1:2 Zec (71), 1:3 Ceraj (85-11m), 2:3 Turkalj (88).

Žuti kartoni: Vargić, Zec, Muminović, Jurešić, Travaglia, Golemac, Turkalj (Krk), Miličević, Braun, Markanović (Trnje).

Crveni karton: Jurešić (Krk) 84 - drugi žuti karton

KRK: Vargić, Husić, Turkalj, Klenovšek (60 Matulja), D. Jurešić (46 Berisha), Travaglia, Zec, M. Jurešić, Muminović, Bokulić (60 Jurica), Golemac.

TRNJE: Vujinović, Braun, Marić, Kolar, Ceraj, Dobrilović (69 Prpić Bosanac), Ribić, Vujnović, Banić, Miličević (90 Markanović), Čolić (69 Crnčić).

Nogometaši Krka nisu uspjeli pobijediti u derbiju začelja Trnje na Kantridi.

Gosti su u 85. minuti vodili 3:1 nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Jurešić minutu ranije.

Turkalj je tek uspio smanjiti za domaće u 88., ali više od toga nije išlo.

Bila je to zadnja domaća utakmica Krka ove polusezone te će novi trobod trebati tražiti u gostima.

- Ljut sam jer cijelo vrijeme pričamo o karakteru, a nismo ga pokazali kada je trebalo. Ja mogu kao trener snositi odgovornost za taktiku ili za krivi odabir igrača, ali moji igrači bi se trebali zapitati kako nakon svake individualne pogreške dobijemo gol. Trebali bi se zapitati kako rade i kako razmišljaju jer sam im danas uoči utakmice jasno rekao da karakter pobjeđuje. Sami smo se doveli u ovu situaciju i sami ćemo se izvući. Igrači bi se trebali zapitati što pružaju na terenu i da li zaslužuju naknadu koju primaju. Neka se pogledaju u ogladlo kao što ja to činim, jer meni bude stvarno neugodno kad vidim kako se neki ponašaju, oštro je kritizirao svoju momčad trener Krka Igor Tkalčević nakon novog poraza.