Erceg postigao pogodak i pljunuo prema loži

Nedjelja, 19. veljače 2017. 19:25 Napisao/la  Ivan Jelić

Strijelci: 1:0 Pešić (76), 1:1 Erceg (83)

Žuti kartoni: Dupovac, Vuković (Split), Ćosić (Hajduk)

SPLIT: Kukić 7, Maglica 6, Mikulić 6,5, Dupovac 6, Vasilj 6, Vidović 6 (od 41. Jakić 6), Boljat 6, Tomičić 6, Pavlovski 6, Pešić 7, Ugrina 6 (od 74. Jovanović 6,5)

HAJDUK: Stipica 6,5, Juranović 5,5, Nižić 6, Ćosić 5, Memolla 5,5, Hamza 5 (od 46. Vlašić 6,5), Savvas 6, Vojković 6 (od 63. Erceg 6,5), Tudor 5, Futacs 5, Ohandza 5 (od 74. Said -).

Gradski derbi nije ponudio previše uzbuđenja, posebice  u prvom poluvremenu, gdje smo zabilježili dvije prilike, po jednu na svaku stranu.

U završnici prvog poluvremena najprije su domaćini mogli postići zgoditak, nakon ubačaja sa desne strane Tomičića pucao je Pešić glavom sa 5 – 6 metara točno u ruke Stipice.

Na drugojb strani udarac Ohandze sa desetak metara otišao je prekon gola.

Inače, trener Hajduka Joan Carrillo iznenadio je svih kada je od prve minute umjesto Vlašića na teren je poslao Tudora.

Hajdukovci nisu osim prilike Ohandze "složili" niti jednu suvislu akciju.

Nastavak susreta ponudio je više uzbuđenja, u 52. minuti Dupovac je promašio što je teže promašiti nego zabiti.

Nakon kornera sa lijeve strane koji je izveo Dupovac, Mikulić je prebacio loptu na drugu stativu, lopta je preletjela Stipicu, išla prema praznom golu, Dupovac je želio potvrditi zgoditak, umjesto toga s metra je prebacio loptu preko gola.

Postigli su "crveni" gol, Pešić je zatresao mrežu, no pomoćni sudac Đurak signalizirao je nedozvoljenu poziciju iako se činilo da je zgoditak bio regularan, bit će posla za Oko sokolovo.

Mogao je Hajduk povesti u 69. minuti, udarac Futacsa  odbranio je Kukić.

Uzvratio je Jakić, Stipica je loptu koja je išla pod gredu odbio u korner.

Domaćini su poveli u 76. minuti.

Jovanović je odnio loptu ispred neodlučnog Ćosića, idelano je poslužio Pešića kojemu nije bilo teško poslati loptu u mrežu - 1:0.

Uspjeli su bijeli poravnati preko Ercega u 83. minuti.

Vlašić je centrirao, Erceg je glavom pucao i zatresao mrežu svojeg nekadašnjeg kluba.

Potom je potrčao prema loži Parka mladeži i pljunuo je prema istoj.

Do kraja susreta Hajdukovci su mogli doći do sva tri boda, naprije je pucao glavom sa 5 – 6 metara Tudor, Kukić je obranio njegov udarac.

Potom je Said škaricama pokušao iznenaditi domaćeg vratara, no uspio je obraniti udarac i izbaciti loptu u korner.

Čini  se da novi strateg Hajduka Joan Carrilo nije ništa bolji od sada već bivšeg trenera Marijana Pušnika.

Priče o uspješnim pripremama u Turskoj nisu se  u gradskom derbiju potvrdile kao istinite...