3. liga rukometaša: Morski konjići pobjedom nad Kanfanarom uplovili u novu sezonu

Subota, 29. rujna 2012. 16:25 Napisao/la  SC

Kvarner K. - Kanfanar 36:27 (17:9), U redovima domaćina posebno se istaknuo vratar Adam Lenac koji je zaustavio čak 16 pokušaja gostiju od čega i dva sedmerca te u nekoliko navrata izazvao pljesak svih okupljenih u kostrenskoj dvorani

Utakmica 1. kola Treće HRL – Zapad

KVARNER KOSTRENA – KANFANAR MARIĆI 36:27 (17:9)

Sportska dvorana Kostrena. Gledatelja: 50. Suci: Matejčić i Tomović (obojica Rijeka)

KVARNER KOSTRENA: Lenac, Abramović 4, Nježić 2, Zelić 3, Seferagić 1, Ivanac 4, N. Kosanović 7, Dešman, Jurković 4, M. Kosanović 10, Grbac, Travalja 1, Bandera.

KANFANAR MARIĆI: Samardžija, S. Marić 7, Žufić 1, I. Marić, Čehić 5, Burić 2, D. Marić 1, M. Marić 2, Mišan 6, Radović 3, Bosazzi.

Sedmerci: Kvarner – (1), Kanfanar 2 (4). Isključenja: Kvarner 8, Kanfanar 10 minuta.

Rukometaši Kvarner Kostrene na domaćem terenu pobjedom su otvorili natjecanje u Trećoj ligi rukometaša. Igrači trenera Ivana Dunda Munitića na koncu su slavili s devet pogodaka razlike protiv vrlo dobrih gostiju iz Kanfanara. Trener Kostrenjana na parket je poslao krila Travalju i Seferagića, vanjsku liniju činili su Jurković, Nikola Kosanović i Zelić, na crti je bio Abramović dok je na kostrenska vrata čuvao Lenac.

Domaći sastav smireno i organizirano otvorio je utakmicu, visoka 6-0 obrana pokazala se kao prevelika prepreka za goste iz Kanfanara, a već nakon prvih nekoliko minuta igre golovima Travalje, Zelića, Jurkovića te dvama pogocima Nikole Kosanovića na semaforu je svjetlilo 5:0.

Gosti su prvi pogodak postigli tek u devetoj minuti igre nakon čega hvataju konce igre,no već do poluvremena Kostrenjani su stvorili osjetnu prednost  odnosno kapital koji su igrači trenera Munitića znali sačuvati do kraja ovog zanimljivog ogleda (17:9).

U redovima domaćina posebno se istaknuo vratar Adam Lenac koji je zaustavio čak 16 pokušaja gostiju od čega i dva sedmerca te u nekoliko navrata izazvao pljesak okupljenih u kostrenskoj dvorani. Zapažene role odigrali su povratnici u klub, Teo Jurković, Nikola Kosanović i Marko Zelić te Daniel Ivanac koji je nakon sedam godina izbivanja odigrao dobru partiju te mrežu Kanfanara zatresao u četiri navrata.

Trener Kostrenjana bio je zadovoljan rezultatom koji je ostvarila njegova momčad, ali ne i igrom na kojoj kako kaže „morski konjići“ moraju poraditi. Munitić je na koncu pohvalio mlade igrače Abramovića i Grpca koji su također dali svoj obol ovoj pobjedi. U sljedećem kolu Kostrenjani će gostovati u Crikvenici gdje će snage odmjeriti s rukometašima Mornara iz Dramlja.