Kostrenjani apsolvirali Buje, poraz Pećina

Nedjelja, 09. prosinca 2012. 19:03 Napisao/la  SC

Pećine - Novigrad 26:31 (14:11), Buje 53 - Kvarner Kostrena 23:33 (12:16)

PEĆINE – NOVIGRAD 26:31 (14:11)

Dvorana 3.maj, Kantrida. Gledatelja: 50. Suci: Grubor (Poreč) i Žepčan (Umag)

PEĆINE: Ravlić, Vorkapić, Konjuh 2, Ukalović 8, Bačić, Acalinović, Matošević, Rončević, Klasić, Vučinić, D. Bartolović 5, A. Bartolović 3, Cuculić 1, Prskalo 5, Žiković.

NOVIGRAD: Merhar, Gajica, Tuskar, Vretenar 1, Šanteka 1, P.Fero 2, Nemet, M. Fero, Udovičić 9, Brčić, Krizmanić, Osmančević, Matešković, Gorenec 4, Hodžić 12, Orlić 1.

Sedmerci: Pećine 4 (4), Novigrad 4 (6). Isključenja: Pećine 8, Novigrad 10 minuta.

Rukometaši Pećina na domaćem su terenu pomalo iznenađujuće poraženi od gostiju iz Novigrada koji su igračima trenera Josipa Ukalovića nanijeli drugi ovosezonski poraz. Ipak, ozljede i bolesti bile su jedan od elemenata koji nisu išli u prilog domaćim rukometašima koje je s osam postignutih pogodaka predvodio Josip Ukalović. Vodstvo od tri razlike s poluvremena Riječani nisu znali sačuvati u drugom djelu koji su gosti iz Novigrada pobijedili s visokih osam pogodaka razlike.

BUJE 53 – KVARNER KOSTRENA  23:33 (12:16)

Sportska dvorana Buje. Gledatelja: 50. Suci: Puščenik i Starčević (obojica Rijeka)

BUJE 53: Radulović, Kostić 2, Shahini 3, Bajić 8, Andonovski 2, Pušelja, Jergović, Buljan, Duvnjak, Sain 1, Jekić 2, Srpak 5.

KVARNER KOSTRENA: Bandera 2, Lipović 2, Dešman 1, N. Kosanović 2, Seferagić 6, Jurković 2, Nježić 5, Zelić 4, M. Kosanović 4, Abramović 2, Ivanac 3, Matrljan.

Sedmerci: Buje 1 (2), Kvarner Kostrena 2 (2). Isključenja: Buje 4, Kvarner Kostrena 4 minute.

Morski konjići uspješno su apsolvirali još jedno gostovanje na istarskom poluotoku. Ovoga puta Kostrenjani su s deset pogodaka razlike ispratili momčad Buja koja je većim djelom utakmice pružala vrlo dobar otpor momčadi trenera Ivana Dunda Munitića.

Ipak, kako je utakmica odmicala kraju Kostrenjani su povećavali svoju prednost do konačnih 23:33. Zapaženu rolu u redovima Kvarnera odigrao je vratar Damir Matrljan, no prvo ime susreta svakako je gostujući vratar Radulović koji je do kraja susreta sakupio čak 28 obrana što njegovoj ekipi nije bila dovoljno za nešto povoljniji rezultat u srazu s Kostrenjanima.