Prva liga: Rukometaši Kozale pobijedili Matulje u lokalnom derbiju visokih tenzija

Nedjelja, 24. veljače 2013. 19:53 Napisao  Marko Babić

Utakmica 16. kola: Kozala - Matulji 2001 25:20 (9:8). Matulji su u 48. minuti imali priliku doći na dva gola zaostatka. Vlado Matanović je krenuo u kontru,  umjesto da puca loptu je ispustio za natrčalog Darija Jeličića koji ju je efektno pospremio u mrežu

Prva liga rukometaša - 16. kolo

KOZALA - MATULJI 2001 25:20 (9:8)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 800.

Suci:  Kober (Zagreb), Sunajko (Dugo Selo).

KOZALA: Ćaćan, Glavaš, Jašarević, Dunato 3, Jeličić 3, Buneta 5, Briški, Vladika, Sorić, A. Tomić 1, Zidarić, Sertić, F. Tomić 1, Stipčić 3, Matanović 7, Bećiri 2.

MATULJI 2001: Brajnović, P. Jelušić 5, M. Jelušić 2, Dobrinić, Bačić 3, Mudrić 1, Sladić 4, Feranda, Filipović 2, A. Jelušić 3, Milih, Ratkajec, Z. Jelušić, Kranjac, Vukelić, Lamza.

Isključenja: Kozala 10, Matulji 10 minuta.

Sedmerci: Kozala 4 (2), Matulji 4 (3).

Rukometaši Kozale pobijedili su Matulje u lokalnom rukometnom derbiju koji je više nego opravdao očekivanja, barem kada su u pitanju tenzije i dobro raspoloženje na tribinama koje je osciliralo od povika odobravanja do vrijeđanja sudačkog para koji je na terenu u nekim trenucima teško držao kontrolu. Riječani su na kraju stigli do važnih bodova u borbi za ostanak, a za Matulje je dobro što su u prvom dijelu sakupili dovoljan broj bodova da sada ne moraju strepiti.

Kozala je susret zapravo rješila na otvaranju drugog poluvremena kada je i na rezultatkom planu ispunila naznake koje je davala igra iz prvog dijela. Naime, Matulji su prvo poluvrijeme okončali s minusom od jednog gola najviše zahvaljujuči vrataru Davoru Brajnoviću, iako se ne može umanjiti ni učinak odličnog Marina Sorića na vratima Kozale. Ali sve je nekako izgledalo da Kozala ipak ima uvijek rješenje više.

Drugi dio domaći rukometaši otvorili su kontrom Viktora Stipčića, a gol Kristijana Bećirija donio je Kozali prvi put tri pogotka prednosti (11:8).  U 39. minuti Matanović je povisio na 15:11, a onda i na 16:11. Matulji su pomalo tonuli, ali uskoro su se trgnuli. Serijom 3:0 stigli su na 14:17, a Petar Jelušić je u 47. minuti donio posljednju nadu (15:18).

Naime, Matulji su u posljednjih deset minuta imali priliku doći s minus dva gola, ali Kozala je uspjela zaustaviti napad i uslijedila je efektna akcija. Vlado Matanović je istrčao kontru, ali u skoku umjesto da puca loptu samo ispustio loptu za natrčalog Darija Jeličića, koji  je loptu efektno pospremio u mrežu. Matanović je u tim trenucima nemilice punio mrežu Matuljaca na koje su klupska previranja ostavila očito preveliki trag. U posljednjih deset minuta Kozalčani su ušli s osjetnom prednošću, sve ostalo je bila stvar rutine.

Inače, Kozala je efektno otvorila utakmicu cepelinom za Viktora Stipčića za 1:0. Posljednje vodstvo  na utakmici gosti u imali nakon gola Filipovića u 16. minuti (5:6), koje su domaći igrači poništili brzim centrom.  Suci su se u prvom dijelu pomalo počeli gubiti. Prvo nisu dosudili čisti prekršaj, odnosno sedmerac za Kozalu, a na drugoj strani nisu zaustavili igru nakon što Dino Bačić ostao ležati na parketu. Brzu kontru domaćina  nije iskoristio Matanović. Na terenu je zaiskrilo, domaćin je prigovarao zbog nedosuđenog prekršaja,  gosti jer igra nije zaustavljena.

U idućem napadu Vlado Matanović ostao je sam na desnom krilu, a sudački dvojac propustio je suditi u najmanju ruku prekršaj što je dovelo do novih protesta domaćina, a Matanović je zaradio isključenje. Matuljci to nisu znali iskoristiti, Antun Dunato donio je 7:6, a Marin Sorić obranio zicer. Ipak, Matuljci su ubrzo dobili novu priliku nakon isključenja Bećirija.

Goran Stašek je pozvao minutu odmora, ali nije pomoglo jer gosti su prosuli nove napade s igračem  više. Domaćine je izluđivao sudački dvojac koji nije sudio prekršaje za Kozalu, a izrađene prilike zaustavljao je odlični Brajnović.  Gosti su u međuvremenu u 23. minuti opet ostali s igračem manje, a Kozala je preko Jeličića iz kontre prvi put na utakmici stigla do dva gola prednosti 8:6.

Uslijedio je prekid jer su gostujući navijači vrijeđali suca koji je tražio da se pojedinici udalje s tribina. Nakon nekoliko minuta prekida utakmica je nastavljena.