Kozala svladala Moslavinu, poraz Matulja

Subota, 09. veljače 2013. 22:47 Napisao/la  M. B.

Utakmica 14. kola: Kozala - Moslavina 31:29., Biograd - Matulji 30:26

Prva liga rukometaša

KOZALA - MOSLAVINA 31:29

Utakmica 14. kola: Kozala - Moslavina 31:29 (18:13). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 150. Suci: Kordić i Mitrović (oba Zagreb).

KOZALA: Ćaćan, Dunato 4, Drvenšek, Jeličić 1, Vladika, Matanović 10 (4), Sorić, Glavaš, A. Tomić 2, F. Tomić 1, Stipčić, Bećiri 4, Briški, Da. Sertić, Dr. Sertić, Buneta 9 (1).

MOSLAVINA: Kristić, Vučetić 4, Sruk 1, Masnec 6, Horvat, Podvales 3, Lukas 2, Crnojević, Klašnja, Jurić 4 (3), Crnojević 4, Kačmarčik 4, Slakoper.

Isključenja: Kozala 10, Moslavina 10 minuta. Sedmerci Kozala 6 (5), 5 (3).

Rukometaši Kozale ostvarili su vrijednu pobjedu na otvaranju drugog dijela prvenstva svladavši Moslavinu 31:29. Kozalčani su slavili na krilima Vlade Matanovića koji je postigao 10, odnosno Marina Bunete koji je zabio devet pogodaka.

Moslavina je vodila samo na otvaranju (0:1), nakon čega je Kozala krenula nizati pogotke i stekla prednost 8:3. Riječani su održavali tu razliku kroz utakmicu i ona se uglavnom kretala oko tri pogotka. Sve je išlo prema tome da će domaćin mirno privesti utakmicu, čemu svjedoči i vodstvo 30:26. Ipak, gosti su pritisnuli u završnici i serijom 3:0 stigli na samo pogodak zaostatka (20:39). Sve nedoumice pogotkom u zadnjoj minuti riješio je Vlado Matanovića i potvrdio dva važna boda.

BIOGRAD - MATULJI 2001 30:26

Utakmica 14. kola: Biograd - Matulji 30:26 (15:16). Dvorana Biograd. Gledatelja: 100. Suci: Hunjadi i Zečević.

BIOGRAD: Tom. Tomić, Bulić, Sakić 2, Ton. Tomić, Petrović 1, Buovac 11, Knežević, Pandža, Pelicarić, Punoš 1, Katuša, Fabijan 1, Duvnjak 10, Zorica 4 (3).

MATULJI: Brajnović, P. jelušić 5, Vučinić, M. Jelušić 5, Valković 5, Bačić, Mudrić 1, Sladić 5 (4), Feranda 2, Maraš, Filipović, A. Jelušić 2, Ratkajec, Vukelić 1.

Isključenja: Biograd 4, Matulji 16 minuta. Sedmerci: Biograd 3 (3), Matulji 5 (4).

Rukometaši Matulja drugi dio sezone započeli su porazom na gostovanju kod Biograda. Utakmica je bila u egalu do poluvremena i u uvodnim minutama drugog dijela. Domaćin je  kod 18:18 serijom 5:0 stigao do vodstva 23:18 i nakon toga za izabranike Gorana Stašeka nije bilo povratka.

- Nismo mogli zaustaviti Buovca i Duvnjaka koji su zabili 21 pogodak na utakmici i sve iz igre. Probali smo u nastavku igrati flastere na njih, ali nije dalo rezultata. Bili smo dobri u napadu, ali bez obrane koji nismo uspjeli pronaći kroz utakmicu, rekao je Goran Stašek, trener Matulja.