Jelušić iz zeppelina pogodio pobjedu Matulja!

Subota, 03. studenog 2012. 22:00 Napisao  Milan Kosanović

Osijek - Matulji 2001 32:33 (16:17), Senj Wallenborn - Biograd 24:20 (14:9)

Dvorana Zrinjevac, Osijek. Gledatelja: 150. Suci: Baić i Šulekić (obojica Novska)

OSIJEK: Pivac, Eskerčić 3, Ranogajec 1, Grgić 9, Bureš 5, Jurić, Barbić, Ivičić 2, Babić 2, Kuduz 3, Nedić 4, Perak, Dundović 3, Maltašić, Vukušić, Džijan.

MATULJI 2001: Brajnović, P. Jelušić 10, Vučinić, M. Jelušić 2, Valković 8, Bačić 3, Mudrić 2, Sladić 1, Feranda, Lamza, Maraž, Ratkajec 2, Kranjac, Vukelić 5.

Sedmerci: Osijek 4 (4), Matulji 2 (3). Isključenja: Osijek 4, Matulji 2 minute.

Nakon senzacije u prošlom kolu kada su na domaćem terenu pobijedili lidera lige iz Umaga, rukometaši Matulja ne prestaju s ugodnim iznenađenjima. Igrači trenera Gorana Stašeka u Osijek su otputovali bez ozlijeđenih Filipa Briškog i Antonija Jelušića, no unatoč tome Matuljci su u Zrinjevcu uspjeli iščupati dva velika boda koja ih stavljaju uz Đakovo u poziciju glavnih kandidata za drugo mjesto koje vodi u Premijer ligu.

Posebno impresivan je način na koji su rukometaši Matulja došli do pobjede, pri rezultatu 32:32 trener Goran Stašek pozvao je minutu odmora na kojoj su Matuljci dogovorili akciju za posljednji napad. Raul Valković tako je bacio „zeppelin“ Petru Jelušiću koji je zakucao loptu mrežu te sa svojim desetim pogotkom donio dva boda hrabrim Matuljcima.

- Na teškom gostovanju nakon euforične pobjede nad Umagom i nakon šoka uzrokovanog ozljedama dvaju vrlo važnih igrača ova utakmica bila je psihički izuzetno teška, a moji igrači potvrdili su dva boda iz utakmice s Umagom osvojivši puni plijen u Osijeku, rekao je po završetku utakmice trener Matuljaca Goran Stašek te dodao:

-  Pohvalio bih sve igrače, a posebno mladog Marija Ratkajeca koji je u ovoj teškoj utakmici odigrao halfa, te zamijenio na pravi način Antonija Jelušića. Naravno, velike pohvale ideu na račun Raula Valkovića i Petra Jelušića koji su osmislili zadnju akciju iz koje smo zabili pobjedonosni pogodak, zaključio je Stašek.

- Odigrali smo jednu jako tešku utakmicu, to smo i očekivali, no obrana nažalost nije bila na nivou. Na kraju je sve dobro završilo, uzeli smo dva boda i idemo dalje, rekao je Petar Jelušić, strijelac pobjedonosnog pogotka za Matulje te objasnio od kuda ideja da u posljednjem napadu naprave „zeppelin“.

-  Ideja je bila od Raula Valkovića, a trener se složio s njom. Išli smo se kockati, Raul je bacio „zeppelin“ i sva sreća da je ušlo. Pobijedili smo, kockali smo se i ovoga puta nam se isplatilo, zaključio je Petar Jelušić.

SENJ WALLENBORN – BIOGRAD 24:20 (14:9)

Dvorana Roberta Barbića Belog. Gledatelja: 150. Suci: Lovrić (Zagreb) i Tanasić (Dugo Selo)

SENJ WALLENBORN: Staraj, Tomljanović 2, Uković 4, Štokić 2, Pleša, Čosić, Horvat 4, Katulić, Zrinski, Debelić, Jeličić, Ključanin 2, Filipović 9, Rukavina 1, F. Nekić, M. Nekić.

BIOGRAD: Tomić, Morović, Galešić 2, Nakić 3, Petrović, Troskot, Buovac 1, Knežević, Buća, Punoš, Katuša 1, Duvnjak 7, Zorica 6.

Sedmerci: Senj 2 (3), Biograd 4 (4). Isključenja: Senj 4, Biograd 8 minuta.

Rukometaši Senj Wallenborna na domaćem parketu došli su do uvjerljive pobjede nad gostima iz Biograda te osvojili bodove u borbi za prvoligaški ostanak. Senjani su od prve minute kontrolirali igru i rezultat, vodili 10:4,  a već do poluvremena stvorili kapital od pet pogodaka prednosti.

U nastavku susreta igrači trenera Nikole Čupića nisu dozvolili gostima da im se približe već su utakmicu mirno priveli kraju.

Najefikasniji u redovima Uskoka po običaju je bio Jurica Filipović sa devet postignutih pogodaka dok također valja napomenuti povratak kružnog napadača Mirjama Horvata koji je zabio četiri gola i sigurno će biti veliko pojačanje Senjanima u nastavku prvenstva.