PRVA LIGA RUKOMETAŠA

Crikvenici susjedski derbi protiv Senja

Nedjelja, 24. ožujka 2013. 10:12 Napisao/la  S. Lončarić

Utakmica 20. kola: Crikvenica - Senj 26:18 (13:10). Kircima je pripao derbi u borbi za ostanak

Prva liga rukometaša

CRIKVENICA - SENJ WALLENBORN 26:18 (13:10)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 160. Suci: Češi (Zagreb) - Županić (Križevci).

CRIKVENICA: Zena (2), Martinović (20+2), Matejčić 4, Grozdek 4, Stojsavljević 5 (1), Lolić, Derossi 2, Stojanović 7, Car, Baričević, Stanić 1 (1), Svetić, Mutiši, Mataija 2, Savković 1.

SENJ WALLENBORN: Staraj (4), Zrinski (11), Tomljanović 4, Uković 4, Orlić 3 (1), Štokić 1, Brdar, Debelić 2, Kremenić 3, Čosić 1, Nekić.

SEDMERCI: Crikvenica 2 (2), Senj Wallenborn 3 (1).

ISKLJUČENJA: Crikvenica, Senj Wallenborn 2 minute.

Crikvenica je ostvarila drugu proljetnu pobjedu, vrijednu pomaka za jedno mjesto na ljestvici. Ipak bijeg iz zone ispadanja nije ostvaren, jer je trojac koji ispada (Međimurje, Crikvenica, Senj Wallenborn) daleko zaostao za jedanaesto plasiranim klubom.

Nakon početnog ispitivanja snaga, gosti su vodili do 3:5. Uz seriju odličnih obrana Ivana Martinovića prednost je prešla na stranu Kiraca. Nakon odmora mladići Egona Paljara stvaraju veliku, nedostižnu prednost. Tek u 40. minuti i brojčano inferiorni gost stiže do svojeg prvog gola u nastavku, a za to vrijeme Crikvenica je dostigla velikih plus sedam. Raspoloženi Stojsavljević razigravao je svoje suigrače, posebno Stojanovića, ali i uspješno realizirao.

Vrlo dobro odigrali su Grozdek i Matejčić, a cijela obrana vrlo odgovorno je pristupila zadacima u obrani, predvođena skoro nesavladivim Martinovićem. Gostima priznanje što korektno igraju prvenstvo do kraja, iako je njihov status bio već početkom proljetnog dijela prvenstva jasan. Za klubove koji će ove godine napustiti prvoligaško društvo, a žele se što prije vratiti u ovaj rang natjecanja, ne ide na ruku činjenica da će svi završiti u Drugoj ligi - zapad!