PRVA LIGA RUKOMETAŠA

Crikvenica izgubila od Đakova

Subota, 09. veljače 2013. 23:02 Napisao/la  S. Lončarić

Crikvenica - Đakovo 19:34 (10:13). Pred Crikvenicom je jako teško proljeće. Borba za ostanak u ligi već je počela

Prva liga rukometaša

CRIKVENICA - ĐAKOVO 19:34

Utakmica 14. kola: Crikvenica - Đakovo 19:34 (10:13). Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 85. Suci: Cepanec (Turčin) - Jeftić (Varaždin).

CRIKVENICA: Zena (7), Car, Matejčić 2, Grozdek 2, Stojsavljević 6 (1), Lolić, Derossi 2, Karačić 1, Stojanović, Baričević, Stanić, Svetić, Mazzarolli 2, Mutiši 4.

ĐAKOVO: Juzbašić (10), Petrović (2), Kovač 9 (4), B. Lubar 1, Poljičak, I. Barberić, D. Lubar 1, Tot 3 (1), Perlić 1, Kurtović 2, Klepo 4, Šunda 2, Punda 7, T. Barberić 2, Pongračić 2..

Sedmerci: Crikvenica 1 (1), Đakovo 5 (5). Isključenja: Crikvenica 8 minuta, Đakovo 6 minuta.

Otpor Crikvenice trajao je 29 minuta, kada su gosti vodili 10:11. Na početku Crikvenica je imala 3;1 i 5:3 vodstvo i usprkos kadrovskim problemima s igračima, spremno su se uhvatili u koštac s liderom prvenstva. U nedostatku igrača vanjske linije, krilni napadač Matejčić igrao je na mjestu vanjskog desnog, a tamo se je nalazilo povremeno i drugo krilo. Novi igrač, Goran Stojsavljević i mladi Derossi, po vokaciji jedina dva vanjska igrača (Grozdek je ipak imao manju minutažu), nisu mogli sami protiv čvrste 6-0 i povremeno 5-1 obrane. Na taj način i efikasni kružni napadač Stojanović nije dobivao lopte, golova iz kontri nije bilo, pa ni za krila, a u nastavku je i vratar Zena imao samo dvije obrane. Doda li se tome 26 tehničkih pogrešaka, rezultat teško da je mogao biti i bolji  (12 krivih dodavanja, 6 promašaja gola, 3 pogrešna vođenja, 2 probijanja, 2 prestupa i 1 pasivni napad).

Početkom nastavka raspoloženi Punda serijom od pet uzastopnih pogodaka odveo je Đakovo prema visokom vodstvu, koje je naraslo i  do 29:14. U tim trenucima gosti su doznali da je Osijek pobijedio Umag (27:25), direktnog kandidata za prvo mjesto. Trener Špehar počeo je uvoditi u igru sve igrače sa klupe, pa gostujuća prednost više nije rasla.

Pred Crikvenicom je jako teško proljeće, prepuno zahtjevnih utakmica. Borba za ostanak u ligi već je započela, a čak tri kluba napuštaju ligu. Nije ni raspored u preostalih 12 kola sjajan.