Prijateljska utakmica: Rukometaši Kozale uvjerljivo nadigrali Kirce pod Kotorom

Četvrtak, 31. siječnja 2013. 13:00 Napisao/la  S. L.

Prijateljska utakmica: Crikvenica - Kozala 24:30 (12:16). Prva pripremna utakmica rukometaša Crikvenice povećala je zabrinutost pod Kotorom, samo deset dana prije početka prvenstva

PRIJATELJSKA UTAKMICA

Crikvenica - Kozala 24:30 (12:16)

Gradska Sportska dvorana. Gledatelja: 80

Suci: Bačić (Selce), Superina (Rijeka)

CRIKVENICA: Martinović (7 obrana), Zena (7 obrana), Mataija, Stojanović 7, Domijan, Derossi 1, Čupić 4 (4), Karačić 1, Stojisavljević 5, Stanić 2, Svetić, Mazzarolli, Mutiši 4, Lolić

KOZALA: Čačan (9 obrana), Sorić (7 obrana), Matanović 12 (1), Vladika 1, Sertić, Jeličić 1, Stipčić, Badnjević, Tomić 3, Bećiri 5, Briški 2, Buneta 6 (3)

Sedmerci: Crikvenica 4 (4), Kozala 6 (4). Isključenja; Crikvenica 2 minute, Kozala 4 minute

Prva pripremna utakmica rukometaša Crikvenice povećala je zabrinutost pod Kotorom, samo deset dana prije početka prvenstva. Mladi sastav Darka Dunata, bez Kalača i Sorića (vratili se u Zamet), ozljeđenog Franka Tomića (rebro) i Dunata (zglob) uvjerljivo je pobijedio Kirce. Sjajni Matanović potvrdio je svoju veliku nadarenost, ranovrsnost u napadu i meku, nepredvidljivu ruku. Buneta je bio poslovično efikasan, kao i Bećiri još nedavno igrač Crikvenice.

Nakon 11:11 i osam startnih izjednačenja, na terenu su zagospodarili gosti. Vratari Čačan i Sorić zatvorili su svoja vrata pa je u 42. minuti rezultat bio i visokih 14:23. Crikvenica sa mnogo tehničkih pogrešaka, efikasnim Stojanovićem na crti, ali samo prvih 15 minuta, kada je postigao 6 pogodaka. Od novajlija Stojisavljević je bio dosta usamljen u napadu, a vratar Martinović je prečesto ostajao usamljen na gostujućoj streljani.