Rukometaši Mornar-Crikvenice u Splitu osvojili nova dva boda

Subota, 09. ožujka 2019. 22:12 Napisao/la  SC

Utakmica 15. kola: Split - Mornar-Crikvenica 28:30

SPLIT: Meštrović, Tokić, Arapović 8, Tukić 1, Medić 7, Vojak, Šušnjara, Mladinić 1, Lozina 5, Galić, Žeravica 4, Volarević, Mitar, Poparić 2, Bradarić-Šljujo, Petrić

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 3, Zarev 8, Stanić, Čupić 5, Car 8, F. Daskijević, Stupar 3, Mijić 2, Brozičević, Turčinov, Domijan 1, Melon

Sedmerci: Split 7(4),  Mornar-Crikvenica 5(4)

Isključenja: Split 6 minuta,  Mornar-Crikvenica 8 minuta

Rukometaši Mornar-Crikvenice u 15. kolu Prve lige – jug na gostovanju u Splitu upisali su dva nova boda nakon što su pobijedili domaću momčad rezultatom 30:28.

U prvom dijelu susreta momčadi su se uglavnom izmjenjivale u vodstvima, da bi gosti pred sam kraj poluvremena stigli do osjetnije prednosti, 16:13, koju su zadržali do kraja prvog dijela.

Odmah na početku drugog poluvremena Kirci rade seriju 3:0 i vode 20:15, što se je na kraju pokazalo kao nedostižna prednost za domaćina.

Splićani su zaprijetili kod rezultata 20:21, ali nisu imali snage za preokret, te su igrači trenera Valtera Matoševića znalački priveli susret kraju u svoju korist.

Pobjeda je vrlo vrijedna pošto na put u Split nije niti krenuo stup obrane, ozlijeđeni Tomislav Huljina, a Antonio Stanić je nastupio unatoč problema sa leđima i laktom.

U pobjedničkoj momčadi po osam pogodaka postigli su Matija Car i Tony Zarev, a kod domaćina najbolji strijelac je bio Danijel Arapović također sa osam postignutih pogodaka.

Ovom pobjedom Mornar-Crikvenica se učvrstila na petom mjestu prvenstvene ljestvice sa osvojenih 18 bodova.