Nedjelja, 11. studenog 2018. 20:54 Napisao/la  SC

Rukometaši Mornar-Crikvenice odigrali  savršenu obranu

KOZALA: Ćaćan, Braut, Zdunić, F. Ljevar 3, Ribarić 5, Vrban, L. Ljevar 2, Štucin, Milih, Islamović 8, Schlagenhauf 3, Pešić, Borović, Voloder 1, Rak, Loparac

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, T. Daskijević 6, Matejčić 2, Čupić 3, Huljina 2, Melon, Medvedec 1, Zarev, F. Daskijević, Stanić 7, Car 5, Stupar 1, Dokoza

Sedmerci:  Kozala 8(6),  Mornar-Crikvenica 3(1)

Isključenja: Kozala 12 minuta,  Mornar-Crikvenica 10 minuta

Rukometaši Mornar-Crikvenice u 7. kolu Prve lige – Jug na gostovanju u Rijeci pobijedili su momčad Kozale rezultatom 27:22.

U 19. minuti Teo Daskijević postigao je pogodak za visoko vodstvo 9:3 i već tada je bilo vidljivo da će bodovi otići put Crikvenice.

Rukometaši Mornar-Crikvenice odigrali su savršenu obranu ne dozvolivši domaćinima da se razmašu, a u potpunosti su paralizirali braću Ljevar, lijevog i desnog beka koji ove sezone u riječkoj momčadi vode glavnu riječ.

Ako se tome pridoda savršena utakmica vratara Lirodonu Zene, koji je samo u prvom dijelu sakupio 12 obrana, onda je uspjeh igrača trenera Valtera Matoševića bio u potpunosti zaslužen.

Nakon visokog vodstva na poluvremenu 15:8, u gostujućim redovima sredinom drugog dijela došlo je do opuštanja, te su mladići trenera Darka Dunata uspjeli smanjiti zaostatak na podnošljivih 17:22, ali na tome su stali.

Zadnjih desetak minuta razigrani Kirci su znalački priveli utakmicu kraju osvojivši dva velika boda u regionalnom derbiju.

Vratar Zena bio je prvo ime susreta koji je na kraju utakmicu završio sa 20 obrana, a prvi strijelac pobjedničke momčadi bio je Antonio Stanić sa sedam postignutih pogodaka.

Kod domaćina najbolji strijelac je bio Dino Islamović, koji je pogodio protivničku mrežu osam puta.