1. HRL: Rukometaši Mornar-Crikvenice pobijedili Metković fantastičnom obranom

Nedjelja, 17. veljače 2019. 21:58 Napisao/la  SC

Mornar-Crikvenica - Metković Mehanika 29:24. Drugi dio domaća momčad otvara efektnim pogotkom Tonya Zareva iz zeppelina, taj pogodak u potpunosti ruši sve nade gostiju

Rukometaši Mornar-Crikvenice zasluženo slavili protiv Metkovića

Prva liga – Jug, 12. kolo

MORNAR-CRIKVENICA  - METKOVIĆ MEHANIKA 29:24 (14:7)

Gradska dvorana Crikvenica. Gledatelja: 200

Suci: Siniša Bosak i Željko Herceg (oba Varaždin)

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 1, Oroši, Zarev 6, Stanić 8, Čupić 7, Huljina 1, Car 4, F. Daskijević, Stupar 2, Melon, Dokoza, Mijić, Domijan

METKOVIĆ MEHANIKA: M. Jakić, Koncul, Obšivač 1, Cvitanović 2, Jerković, Buntić 9, Bartolović 1, D. Bošković, B. Bošković 3, Kozina 1, Kolovrat 3, Romić, Ćupić 4, T. Jakić

Sedmerci:  Mornar-Crikvenica 2(2)   Metković Mehanika 4(1)

Isključenja: Mornar-Crikvenica 8 minuta,  Metković Mehanika 8 minuta

Rukometaši Mornar-Crikvenice u 12. kolu Prve lige – Jug osvojli su bodove nakon pobjede protiv momčadi Metković Mehanike rezultatom 29:24.

Utakmica je otvorena u prvih deset minuta igrom gol za gol sve do rezultata 3:3, a nakon toga najviše zahvaljujući pogotcima Antonia Stanića domaćin se odvaja na prednost 9:4.

Gosti se ne snalaze,  čak 11 minuta ne uspjevaju savladati izuzetno raspoloženog domaćeg vratara Liridonu Zenu.

Upravo je domaći vratar s čak 15 obrana bio najzaslužniji za visoko vodstvo na kraju prvog dijela.

Drugi dio domaća momčad otvara efektnim pogotkom Tonya Zareva iz zeppelina u suradnji sa Matijom Carom,  taj pogodak u potpunosti ruši sve nade gostiju.

Uzalud je trener gostiju Filip Romić rotirao svoje igrače i tražio idealnu sedmorku koja bi kolko-toliko uspjela parirati raspoloženim Kircima.

Posebno je zanimljiv bio susret braće Tomislava i Luke Ćupića na suprotnim stranama dok je najstariji brat Nikola utakmicu promatrao iz gledališta.

Stariji brat je ovoga puta bio puno uspješniji, zasluženo je mogao proslaviti pobjedu svoje momčadi.

Ovom pobjedom momčad trenera Valtera Matoševića zauzela je peto mjesto na prvenstvenoj ljestvici s osvojenih 14 bodova.