Subota, 20. listopada 2018. 23:35 Napisao/la  SC

Utakmica 4. kola: Kozala - Ribola Kaštela 29:28 (17:15)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 150

Suci: Knežević i Tunković (Vrpolja)

KOZALA: Ćaćan, Nikpalj, Braut 4, Hadžić, Zdunić 1, F. Ljevar 7 (2), Štucin, Voloder 1, Maljavac, Čunko, L. Ljevar 9, Milih 1, Islamović 6 (3), Vrban, Pešić, Loparac

RIBOLA KAŠTELA: Popur, Ilić 3, Milas 6, Pavlov, Ivanda, Klokar 2, Javorčić, Papić 3, Bujas 1 (1), Milinović, Kovačević 1, Fistonić 10 (3), Šegrt, Tukić, Vujičević 2, Mikas

Odličnu utakmicu odigrali su mladići trenera Dunata i svladali favoriziranu Ribola Kaštelu rezultatom 29:28 iako početak susreta nije slutio na takav rasplet.

Iako je Kozala ušla u susret bez još jednog bitnog igrača Andra Ribarića koji je preko tjedna zaradio ozljedu koljena, opet je pjesma odjekivala dvoranom Dinko Lukarić.

Gosti su se u prvih 10 minuta nametnuli i napravili prednost od četiri pogotka i očito prerano pomislili na bodove u Rijeci.

Desetkovana ekipa Kozale se nije predala te je zaostatak dostigla i na poluvrijeme otišla sa 17:15.

U drugi dio su domaćini krenuli puno bolje i ponajviše zahvaljujući vrataru Loparcu, ali i ponovno raspoloženome Leonu Ljevaru napravili su prednost koju su održavali sve do posljednje dvije minute.

Tada Kozala promašuje sedmerac i prima dva brza pogotka što je ponudilo Kašteli da u posljednjem napadu zabije pogodak za jedan bod.

Ali obrana domaćina bila je jača od napada ekipe iz Dalmacije i bodovi su ostali u Rijeci.

Treća je to pobjeda riječkog prvoligaša u četri odigrana susreta što ih je plasiralo na drugo mjesto ljestvice Prve HRL.