1. HRL: Kozala bez većine prvotimaca umalo iznenadila domaćina u Metkoviću

Nedjelja, 29. travnja 2018. 21:35 Napisao/la  SC

Suci: Duspara i Rogić (obojica Velika Gorica)

METKOVIĆ: Pervan 2, Cvitanović 8, Talajić, Jakić, Kolovrat 2, Raguž 9 (5), Bošković, Volarević 2, Romić, Mataga 5, Marević 2, Bezer 5

KOZALA: Braut 2, Poropat, Matić 1, Rak, Tomaš  13, Milih 4, Islamović 9, Pešić, Loparac, Vozila  5 (3)

Desetkovana Kozala umalo je iznenadila u Metkoviću.

Iako su na daleko putovanje put doline Neretve krenuli sa samo 12 igrača među kojima je bilo nekoliko golobradih mladića od 15 godina, rukometaši prvoligaša s Kozale  na kraju su minimalno poraženi iako su bili u dobroj prilici uzeti sve bodove.

Ozljede i obaveze su prorijedile kadar trenera Dunata koji je u sastav morao staviti mlađe kadete i kadete.

Najstariji igrač na gostovanju kod Metkovića je imao 21 godinu, ali i takva momčad je itekako zagorčala život favoriziranom domaćinu koji je bolje otvorio utakmicu vodstvom 5:0.

Međutim, očito su se Metkovci prerano opustili te podcjenili kozalsku mladost koja je ubrzo uhvatila priključak te na odmor otišla sa samo jednim pogotkom zaostatka.

U nastavku ponovno bolja igra Kozale koja je predvođena Tomašem i Islamovićem nemilosrdno trpala mrežu Metkovića.

Gosti su u 42. minuti vodili sa tri pogotka razlike da bi domaćin izjednačio u 57. minuti, te u posljednjoj minuti poveo sa jednim pogotkom prednosti što je bio i konačni ishod susreta.

Kozalčanima ostaje žal za propuštenim, jer bi ima pobjeda došla kao nagrada za trud i predstavu koju su pokazali na dalekom i teškom gostovanju.

Idući vikend  igra se posljednje kolo u kojemu će Kozala ugostiti Biograd.