1. HRL: Karlovac prejak za Kozalu, prekinut niz pobjeda riječkih rukometaša

Nedjelja, 28. listopada 2018. 00:41 Napisao/la  SC

Sportska dvorana. Gledatelja 250

Suci: V. Grubor (Poreč), A. Žepčan (Umag)

KARLOVAC: Radočaj, Horvat 1, Šnajder 13 (2), Rukavina 6, Šepac, Begić 3, Frketić 1, Čelić, Bačić 1, Crnkvić 3, Mrljak 1, Sudarić 2, Domjančić, Obradović 3, Janjanin, Glumac

KOZALA: Ćaćan, Braut 3, Zdunić 1, F. Ljevar 6, Vrban, Voloder 1, Maljavac, Rak, Čunko 1, L. Ljevar 6, Štucin, Milih 3, Islamović 6 (1), Schlangenhauf 2, Pešić, Loparac

Karlovac je ipak bio prejak za rukometaše Kozale, koji su prekinuli svoj pobjednički niz od tri uzastopne pobjede.

Utakmicu je bolje otvorio domaćin koji i slovi za najvećeg kandidata za povratak u Premier ligu.

Poveo je Karlovac pet pogotka razlike posebice na krilima Šnajdera i raspoloženog Radočaja na vratima. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 20:15.

Desetkovana ekipa Kozale ni u nastavku nije uspjevala ozbiljnije priprijetiti domaćinima koji su u jednom trenutku imali i swdam pogodaka prednosti.

To vodstvo je trajalo sve do 52. minute, kada preko Leona Ljevara i Dine Islamovića te nekoliko uzastopnih obrana Luke Ćaćana gosti dolaze na samo tri pogotka zaostatka, međutim snage za preokret nije bilo.

takmica je završila rezultatom 34:29 za Karlovac.

Vratar Karlovca, Mateo Radočaj na kraju je sakupio čak 19 obrana dok je Ivan Šnajder upisao 13 pogodaka.