Županijski kup: Mornar-Crikvenica do pobjede protiv Trsata u zadnjem napadu

Četvrtak, 16. studenog 2017. 09:17 Napisao/la  SC

Utakmice 1. kola Županijskog kupa: Mornar-Crikvenica - Trsat 29:28, Gospić - Senj 34:30. Trsat namučio favorizirani domaći sastav

RK Mornar-Crikvenica

Županijski kup, 1. kolo

MORNAR-CRIKVENICA - TRSAT 29:28 (12:15)

Gradska dvorana Crikvenica. Gledatelja: 90

Suci: Andro Amančić i Marko Kačanić

MORNAR-CRIKVENICA: Oroši 2, Matejčić 12, Mijić 1, Ćupić 5, Derossi, Huljina, Melon, Karaula 2, Mutiši 3, Car, Liridonu, Stanić, Dokoza 2, Stupar 2

TRSAT: Daskijević, Olić, Maljavac 2, Abramović 3, Škorić, Francetić, Samardžić 1, Vukičević 6, Zvonarek 3, Ljevar 2, Karadžija 1, Islamović 10, Čunko 1

Sedmerci: Mornar-Crikvenica 5(7) Trsat 3(4)

Isključenja: Mornar-Crikvenica 10 minuta Trsat 6 minuta

U 1. kolu Županijskog kupa u Crikvenici su snage odmjerili rukometaši Mornar-Crikvenice i Trsata, a uspješniji su bili domaćini koji su slavili rezultatom 29:28.

U vrlo rastrganoj utakmici koja je obilovala tehničkim pogreškama na obje strane, mnogobrojnim promašajima i na momente vrlo gruboj igri u koju se uklopio sudački par koji je doprinjeo takvom tijeku događanja, na kraju su se bolje snašli domaći igrači.

Trsaćani su nakon uvodne igre gol za gol sve do rezultata 8:8, napravili seriju 4:0 i poveli 12:8, te su takvu prednost sačuvali do kraja poluvremena koje je završilo u njihovu korist 15:12.

Početkom drugog dijela gostujuća momčad održava svoju prednost, ali igrači trenera Valtera Matoševića malo pomalo dolaze do izjednačenja u 46. minuti, kada je za 23:23 pogodio Tomislav Ćupić.

Do 52. minute domaćini imaju prednost 27:25, ali gosti se vraćaju u igru i preko Adnana Islamovića u 56. minuti dolaze do novog izjednačenja 28:28.

Do kraja utakmice Trsat nije iskoristio niti jedan napad, a za domaćine je pobjedonosni pogodak postigao Ćupić.

Bez trojice stanardnih igrača (Polić, Kavran, Bjelovuk), Trsat je dobro namučio favorizirani domaći sastav.

U domaćim redovima najraspoloženiji je bio Matejčić, koji je postigao dvanaest pogodaka, a kod gostiju Islamović sa deset pogodaka.

U drugom susretu  domaći Gospić slavio je protiv Senja rezultatom 34:30.