Matulji s(p)retno do bodova u Rudama, druga prvenstvena pobjeda Kvarnera

Subota, 17. ožujka 2012. 22:06 Napisao  Milan Kosanović

Matuljci trenera Gorana Stašeka provukli su se kroz Rude te došli do vrijednih bodova

Rudar – Matulji 2001 31:33 (16:19)

Utakmica 16.kola 2. HRL – zapad muški. SD Rude. Gledatelja: 200. Suci: Lukić i Stipinović (obojica Zagreb).

RUDAR: Lehpamer, Kumerle, Skenderović, M. Štajnkler 6, Šujster 2, Cvetković, Kerepčić 2, Štibolhar 5, Fabeković 2, T. Štajnkler, P. Fresl, Đikić 11, J. Štajnkler, Trčak, Turković, E. Fresl 1.

MATULJI 2001: Brajnović, Vukas, P. Jelušić 8, M. Jelušić 7, Valković 6, Mudrić 3, Sladić 2, Z. Jelušić, Maraž, Stošić, A. Jelušić 4, Ratkajec 1, Kranjac, Vukelić 2.

Sedmerci: Rudar 5 (9), Matulji 3 (5). Isključenja: Rudar 6, Matulji 10 minuta.

Kvarner Kostrena – Petrinja 27:23 (11:11)

Utakmica 16.kola 2.HRL – zapad muški. SD Kostrena. Gledatelja: 50. Suci: Grubor (Poreč) i Žepčan (Umag).

KVARNER KOSTRENA: Gulija, Vorkapić 4, Krivačić 1, Malnar, Bandera, Čubelić 8, Briški 4, Lipović, Jureško 1, Đaković, Modrić, Grbac 3, Lamza, Tintor, Pribanić 6.

PETRINJA: Zugaj, Marjanović 3, Matanović 1, Dević 4, Pusović, Jaković 1, Krečić 2, Pavičić 3, Vuletić 1, Delonga, Markulj, Kokan 8.

Sedmerci: Kvarner  2 (2), Petrinja 1 (3). Isključenja: Kvarner 6, Petrinja 6 minuta.

Rukometaši Kvarnera došli su do druge prvenstvene pobjede. Momčad trenera Esada Subašića na domaćem terenu uvjerljivo je slavila nad Petrinjom koja je u prošlom kolu uzela bodove lideru prvenstva Kozali. Morski konjići tako su ponovno probudili iskru nade za ostankom u ligi, no još ih čeka puno posla. Kvarneraši su od prve pa do posljednje minute držali konce igre i rezultata u svojim rukama, a predvodio ih je raspoloženi Čubelić s osam postignutih pogodaka.  S druge strane Matuljci trenera Gorana Stašeka provukli su se kroz Rude te došli do vrijednih bodova.

- Bolje su otvorili utakmicu i vodili tokom većeg djela prvog poluvremena , rekao je trener Matulja , Goran Stašek te nastavio:

- Pred kraj prvog i početkom drugog poluvremena smo okrenuli utakmicu na našu stranu te brzim kontrama i polukontrama stigli do 25:31 desetak minuta prije kraja. Potom smo se opustili što domaći igrači koriste te serijom 6:0 stižu na neugodnih 31:31. Poslije minute odmora vratar Fran Maraž obranio je sedmerac, a mi smo s dva uzastopna pogotka stigli do vrijedne pobjede na teškom gostovanju, zaključio je Stašek.