2. HRL: Kozala pobijedila Ivanić i tako nastavila utrku za prvaka

Subota, 14. travnja 2012. 17:29 Napisao  Milan Kosanović

Kozala – Ivanić 28:25 (11:11). Kozalčani su ostali u utrci za naslov prvaka te lopticu prebacili Matuljima koji će u posljednjem kolu imati velik teret na leđima na gostovanju kod ZG Dubrave

Kozala – Ivanić 28:25 (11:11)

Utakmica 19. kola Druge lige - zapad rukometaša. Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 200 . Suci: Krmek i Stančić (obojica Rijeka).

KOZALA: Dunato 4, Jelčić 1, Blažević 1, Vladika, Matanović 3, Sorić, Bačić 2, A. Tomić, Amančić, F. Tomić, Stipčić 1, Bracanović 8, Briški 1, Klarić, Buneta 7.

IVANIĆ: Janeš, Radoš, Kilih 1, Sertić 5, Vlahek 3, Bobić 2, Markić 1, Radić, Lukačec, Zrakić, Lebović, Abramović 4, Maričić 3, Lopac 4, Majdek 3.

Sedmerci: Kozala 4 (9) ,Ivanić 4 (6). Isključenja: Kozala 14, Ivanić 6 minuta.

Rukometaši Kozale na domaćem terenu nanijeli su prvi poraz gostima iz Ivanića u proljetnom djelu prvenstva, te ostali u igri za naslov prvaka. Gosti su bolje otvorili utakmicu, vanjska linija Kozale nije imala rješenja za visoku 6-0 obranu Ivanića, a epilog svega je vodstvo gostiju 3:8. Igrači trenera Darka Dunata u tim trenucima promašili su čak četiri sedmerca te proslavili gostujućeg vratara Janeša.

Unatoč zaostatku od pet pogodaka razlike izabranici Darka Dunata nisu se predavali, a serijom 7:2 koju u 28. minuti zaključuje Marin Buneta na semaforu svijetli 10:10.

Na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu 11:11, a nakon samo nekoliko minuta igre u drugom djelu raspoloženi Luka Bracanović iz sedmerca zabija za prvo vodstvo domaćina (13:12). Rukometaši kozale u sljedećim minutama oslobodili su se pritiska te rastrčali po parketu kozalske dvorane, a ljevoruki Vlado Matanović u 41. minuti je iz kontre suhim listom zabio za 19:15.

Do kraja susreta gosti su na silu pokušavali zaustaviti rastrčane Kozalčane, no sve što su uspjeli jest u nekoliko navrata stići na dva pogotka razlike.

Pobjedom nad Ivanićem rukometaši Kozale ostali su u utrci za naslov prvaka te lopticu prebacili susjedima iz Matulja koji će u posljednjem kolu imati velik teret na leđima na gostovanju kod ZG Dubrave.

Na kraju valja spomenuti i iznimno loše suđenje riječkog sudačkog para Krmek-Stančić koji su u pojedinim trenucima utakmice dovodili do ludila gledatelje okupljene na tribinama kozalske dvorane koji nisu mogli preći preko brojnih pogrešaka na štetu domaćina.