Zamet II rutinski do pobjede nad fenjerašem

Ponedjeljak, 26. studenog 2012. 18:02 Napisao/la  SC

Utakmica 9. kola: Zamet II - Zaprešić 34:22.  Matičićka i Gvoićka po 7 pogodaka

Centar Zamet. Gledatelja: 30. Suci: Pešutić (Matulji) i Prpić (Ika)

ZAMET II: Paurević 3, Delač 2, Bradarić, Tabar 4, Karlić 1, Gvoić 7, Stefanović, Bradanović 1, Jelenović 1, Lopac-Škrinjar, Židek 2, Bukvić 4, Toskić, Brkljača 2, Matičić 7, Šegota.

ZAPREŠIĆ: Čović, Babun 2, Gojavić 5, Brdovčak 2, Ruk, Berko 4, Romek, Poturica 1, Rončević 1, Matušek, Jurilj 2, Janton, Poturica 4, Kos 1.

Sedmerci: Zamet 2 (3), Zaprešić 2 (5). Isključenja: Zamet 6, Zaprešić 8 minuta

Rukometašice Zameta II na domaćem su terenu pregazile gošće iz Zaprešića s čak 12 pogodaka razlike te s nova dva boda pobjegle iz donjeg doma prvenstvene ljestvice. Mlade Zamećanke bolje su otvorile utakmicu od fenjeraša iz Zaprešića, Lara Židek  u prvoj minuti susreta probila je led te zatresla mrežu gošći koja se do kraja susreta pošteno napunila.  Igračice trenera Ede Šmita povele su 6:3, gošće su potom stigle na 6:5, no serijom 4:0 Riječanke odlaze na pet pogodaka razlike, a to je ujedno bio i početak kraja gostujuće momčadi.

Do kraja prvog poluvremena prednost rukometašica Zameta narasla je na šest pogodaka (14:8), a u nastavku susreta jedino pitanje bilo je ono s kolikom razlikom će Riječanke slaviti. Najveća prednost na utakmici iznosila je čak 14 pogodaka razlike, bilo je to u 57. minuti utakmice kada je Ines Gvoić zabila svoj sedmi pogodak za visokih 33:19.

Najefikasnije u redovima domaćina bile su Jelena Matičić i Ines Gvoić  koje su zabile po sedam pogodaka, a valja napomenuti da su mlade snage riječkog prvoligaša bile pojačane prvotimkom Ivom Tabar.

Fotogalerija: Sandro Donda