2. liga rukometašica: Orijent protiv Ogulina nastavio pobjedničku seriju, poraz Zameta

Nedjelja, 28. listopada 2012. 12:39 Napisao  Milan Kosanović

Orijent Presoflex - Ogulin 27:23 (13:10), Zamet 2 - Sloga 28:32 (11:13)

Utakmica 5. kola Druge lige rukometašica – zapad

ORIJENT PRESOFLEX – OGULIN 27:23 (13:10)

Dvorana 3. Maj, Kantrida. Gledatelja: 70. Suci: Matić i Zečević (obojica Zagreb)

ORIJENT PRESOFLEX: Spahić, Dramac 3, Juričić 2, Marjanović 1, Samardžić 3, Babić 5, Konta 1, Milosavljević 4, Skorić, Hodžić, Jerčinović 3, Gršković, Komadina 1, Zugan 1, Debelić, Ivančić 2.

OGULIN: Matovina 7, Puškarić 3, M. Brozović, I. Gračanin 7, Stipetić 5, Švigač 2, J. Brozović, M. Gračanin, Vukelić, Ceranić.

Sedmerci: Orijent Presoflex 3 (6), Ogulin 2 (3). Isključenja: Orijent Presoflex 8, Ogulin 12 minuta.

Nakon pet odigranih kola rukometašice Orijent Presoflexa i dalje ne znaju za poraz, a sudeći prema trenutnom odnosu snaga na drugoligaškim parketima velika je vjerojatnost da u tekućoj sezoni u potpunosti zaborave kako je to izgubiti utakmicu.

Igračice trenera Sanjina Lučičanina na domaćem terenu rutinski su svladale gošće iz Ogulina koje su u dosadašnjem djelu prvenstva pružile daleko najjači otpor Riječankama. Razloge pobjede od „samo“ četiri pogotka razlike treba tražiti u ozljedama ključnih igračica Ene Konte, Amele Hodžić i Ane Debelić, ali i u pomalo razočaravajućem angažmanu ostalih igračica koje su s brojnim tehničkim pogreškama, slabom reakcijom u fazi obrane, te forsiranim udarcima na gol pružile priliku Ogulinkama da unatoč porazu sretne napuste Kantridu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj borbi, Orijentašice su prihvatile uspavanku Ogulinki, a Ivona Gračanin u nekoliko navrata fintom je radila smiješnim obrambene igračice domaće ekipe koje su prvi put u sezoni očigledno podcijenile protivnika. Kvaliteta domaćeg sastava ipak je polako izlazila na vidjelo, do kraja prvog poluvremena Riječanke su uspjele stvoriti kapital od samo tri pogotka, no nakon jezikove juhe u poluvremenu Orijentašice su serijom 5:0 koju je u 35. minuti utakmice zaključila Josipa Jerčinović pobjegle na nedostižnih 18:10 te riješile pitanje pobjednika.

U nastavku susreta domaći sastav je imao priliku teško poraziti gošće, no na visokih devet pogodaka razlike nizom tehničkih pogrešaka, te nekontroliranih udaraca Orijentašice su darovale velik broj lopti Ogulinkama koje su ni krive ni dužne otopile domaću prednost na prihvatljiva četiri pogotka razlike.

Trener Sanjin Lučičanin priliku je dao svim igračicama s klupe koju su neke iskoristile, a neke baš i nisu. Pobjeda Orijentašica u niti jednom trenutku nije došla u pitanje, no nakon utakmice s Ogulinom neke igračice trebale bi se zamisliti nad svojom igrom jer krajnji cilj kluba nije Druga liga već ponovni povratak na prvoligaške parkete, a angažman kao u utakmici s Ogulinom daleko je od onoga koji bi zadovoljio prvoligaške kriterije.

Najefikasnija u redovima Orijentašica bila je Sara Babić s pet postignutih pogodaka, a valja spomenuti i vrlo dobru partiju mlade Ivane Samardžić koja je zabila tri gola.

ZAMET II – SLOGA 28:32 (11:13)

Centar Zamet. Gledatelja: 30. Sutkinje: Kirasić i Stipetić (obe Ogulin)

ZAMET II: Lopac-Škrinjar, Brkljača, Delač 2, Mihočka 3, Bradarić 2, Kusanić, Karlić 3, Jelenović 3, Stefanović 1, Bradanović, Židek 7, Silli 1, Toskić, Stanić, Matičić 6, Glavičić.

SLOGA: Bičanić 6, Bolfek 6, Nikl, Mataušić, Kolarek 5, Stričević 4, Davidović, K. Lenard 1, Petković, Šeketa 1, I. Lenard 1, Vojić 8, Dedić.

Sedmerci: Zamet 3 (3), Sloga -. Isključenja: Zamet - , Sloga 2 minute.

Rukometašice Zameta II pružile su solidan otpor gošćama iz Svete Nedelje koje su na Zamet stigle kao apsolutni favoriti. Loše otvaranje utakmice u kojem je Sloga napravila seriju 3:9 na koncu se pokazalo kao presudno u ovoj  utakmici.

Zamećanke su ipak uspjele posložiti svoje redove, te doći do izjednačenja 10:10, na poluvremenu su zaostajale dva pogotka (11:13), a početkom drugog dijela igračice trenera Ede Šmita ponovno hvataju priključak za gošćama (14:14, 15:15, 16:16).

Iskusnije gošće u završnoj dionici utakmice stisnule su gas, pobjegle na visokih 26:20 te na koncu mirno privele utakmicu kraju.

Nakon odigranih pet drugogligaških kola mlade posebno vesele partije mlade Lare Židek koja iz utakmice u utakmicu pokazuje sve veći potencijal te bi uskoro mogla pokucati i na vrata prve ekipe.