Murvica pobijedila u prvoj domaćoj utakmici

Nedjelja, 08. listopada 2017. 17:42 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Trener Prskalo odlučio pružiti priliku svim igračicama sa klupe

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 120

Suci: Abramović i Štefančić (obojica Rijeka)

MURVICA: Antić (3), Butković 2, Papić 1, Grozdek 2, Filipović 8, Lekaj 3, Ljubanović, Mandekić (13+1), Tus 1, Debelić 2, Pešut, Lončarić, Car, Matijašić 6, Krešić.

SISAK: Kardaš(10), Ančić, Potkonjak, Briševac 2, Čavrak, Stanojević 1, Knežević 7,B. Nišević 4, Repustić 1, Kasa 1, Trifković, M. Nišević 4, Đurić, Gučanac.

U prvoj utakmici pred svojim gledateljima Murvica je zabilježila uvjerljivu pobjedu.

Igračice Mladena Prskala u odnosu na prošlu godinu igraju još brže, a time i atraktivnije.

Pokušale su gošće korektnom 6-0 obranom zaustaviti domaće napade, pokušavajući spriječiti golove na prolaz Petre Filipović i Marijete Lekaj.

Pri tome su ispustili iz vida činjenicu da je Ivona Škorić vrlo jaki domaći adut sa vanjskih pozicija.

U 12. minuti slijedila je prva minuta odmora sa gostujuće klupe, a vrlo brzo rezultat je već glasio 12-3.

Murvica je dobro zatvorila sve prilaze svojim vratima, a što je i prošlo pokraj čvrste zone zaustavljala je raspoložena Sara Mandekić iz igre je izašla u 42. minuti sa 14 obrana, od čega dva uleta i jedan sedmerac...

U drugom poluvremenu sve je bilo riješeno, trener Prskalo je odlučio pružiti priliku svim igračicama sa klupe.

- Imamo mnogo mladih igračica koje ove godine debitiraju i ovo im je bila sjajna prilika da se dokažu. Iskoristile su svoju minutažu, rekao je trener Prskalo.

Posebno je dojmljivo odigrala mlada Matijašić (2002. godište) sa nekoliko jakih udaraca i efektnih pogodaka.