Stolnotenisaši Srdoča priredili iznenađenje pobjedom protiv Zagreba

Subota, 26. listopada 2019. 17:57 Napisao/la  SC
Mario Divković  i Lovro Zovko
Mario Divković i Lovro Zovko

Stolnotenisaši Srdoča priredili su ove subote u Zagrebu pravo iznenađenje, pobijedivši u četvrtom kolu HEP Superlige domaćine i drugoplasiranu momčad prvenstva, Gradski stolnoteniski klub Zagreb, rezultatom 3:2 nakon gotovo tri sata igre.

Dramatičan susret pun preokreta započeo je ogledom Ivora Bana (ZG) i Nevena Samca (SRD).

Igrač Srdoča je u petom, odlučujućem setu došao do naizgled kapitalnog vodstva od 7-1, no sjajni juniorski reprezentativac Hrvatske do kraja Samcu prepušta samo dva poena i pobjeđuje 11:9.

U drugom meču Jakov Jakelić suvereno pobjeđuje domaćeg igrača Domagoja Maglića rezultatom 3:1, a u trećem ogledu ponovno drama u pet setova! Ovoga puta ona odlazi na stranu Srdoča te Mario Divkić slavi nad Lovrom Zovkom.

Četvrti susret donio je reprizu posljednjeg finala juniorskog prvenstva Hrvatske, no uz suprotan ishod. Jakov Jakelić je u lipnju u Dugom Selu slavio nad Ivorom Banom rezultatom 3-2, no sada pobjeđuje Ban rezultatom 3-1 donosi svojoj momčadi izjednačenje: Zagreb - Srdoči 2:2.

U odlučujućoj partiji Neven Samac dobiva priliku za popravni ispit i koristi je u velikom stilu, pobijedivši Domagoja Maglića u pet setova.

Iako se nakon maratonskog prvog seta kojeg je Maglić uzeo s 18:16 činilo kako je domaćin na pragu pobjede, Samac pokazuje karakter i preokreće na 2-1.

Maglić se vraća pobjedom u četvrtom setu (11:9), te odluka o ukupnom pobjedniku pada u foto-finišu. Međutim, Samac je rezolutan i s 11:8 donosi Srdočima supervažne gostujuće bodove.

Stolnotenisači Srdoča u idućem, petom kolu u dvorani "SRC 3.maj" na Kantridi dočekuju STK Vodovod iz Osijeka. Susret je na rasporedu u subotu 2. studenog, s početkom u 17 sati.

GSTK Zagreb - STŠK Srdoči 3:2
BAN Ivor - SAMAC Neven 3:2 (11:7; 8:11; 11:6; 6:11; 11:9)
MAGLIĆ Domagoj - JAKELIĆ Jakov 1:3 (8:11; 8:11; 11:8; 10:12)
ZOVKO Lovro - DIVKOVIĆ Mario 2:3 (11:7; 4:11; 11:13; 11:6; 9:11)
BAN Ivor - JAKELIĆ Jakov 3:1 (11:8; 7:11; 17:15; 11:4)
MAGLIĆ Domagoj - SAMAC Neven 2:3 (18:16; 7:11; 6:11; 11:9; 8:11)