Superliga: Stolnotenisači Srdoča u velikom stilu odradili sedmo kolo

Nedjelja, 01. prosinca 2019. 17:38 Napisao/la  SC

Stolnotenisači Srdoča su ove subote, nakon poraza od drugoplasirane momčadi prvenstva, dubrovačkog Libertasa, u velikom stilu odradili sedmo kolo stolnoteniske HEP Superlige, pobijedivši kod kuće ekipu Slavonskog Broda rezultatom 3-0 nakon nepunih 40 minuta igre.

Bila je to jedna od ključnih partija ove jeseni, protiv jednog od direktnih konkurenata u borbi za ostanak, u kojoj Srdočani nisu imali pravo na kiks ukoliko i iduće sezone žele biti dio elitnog društva.

Srdoči su nastupili u najjačem sastavu, te je susret otvorio Jakov Jakelić, koji je, zahvaljujući prvenstveno fantastičnoj igri, Tomislavu Klaiću u prva dva seta prepustio svega šest poena (11:5, 11:1).

Treći je set Jakelić rutinski priveo kraju rezultatom 11-8 i tako donio svojoj ekipi prvi bod.

U drugoj partiji dana u igru ulazi Mario Divković, kojemu je zbog problema s ozljedom koljena ovo tek prvi domaći nastup ove sezone.

U meču protiv Stanislava Lošića ipak nije dopustio nikakvu neizvjesnost, te se od početka nametnuo agresivnom igrom na koju Lošić nije imao odgovora.

Briljantan i ekspresan trijumf u tri kratka seta (11-4, 11-9, 11-4). Srdoči odlaze na 2-0.

Treći ogled donio je, ako ne neizvjestan, onda svakako atraktivan stolni tenis.

Mladi Karlo Franjčec (SLB) se nakon vrlo nervoznog ulaska u meč protiv domaćeg rutinera Nevena Samca, te osvojena svega dva poena u prvom setu, donekle oslobodio treme i u nastavku pružio respektabilan otpor.

Mogao je drugi set otići na bilo čiju stranu, ali je u završnici ipak presudilo Samčevo iskustvo (12:10).

Treći set donio je neke od najboljih izmjena dana, ali i uvjerljivo slavlje domaćeg igrača. Srdoči - Slavonski Brod 3-0.

Srdoči nakon sedam odigranih kola imaju tri pobjede, isto koliko i Pula, Požega, te osiječki Vodovod, što je nagovješta vrlo uzbudljivo i neizvjesno proljeće.

Podsjetimo, iz Superlige (u kojoj nastupa deset najboljih domaćih klubova) direktno ispadaju dvije posljednjeplasirane momčadi.

Na devetom mjestu trenutno se (s bodom manje od Srdoča) nalazi Dugo Selo koje u goste Riječanima stižu u posljednjem jesenskom kolu, 14. prosinca.

Pobjeda u tom susretu Srdočima bi donijela mnogo mirniju zimu.

Nakon sedam odigranih kola lider prvenstva je STARR iz Varaždina s maksimalnih 14 osvojenih bodova.

Prati ga Libertas Marinkolor iz Dubrovnika s 13, te GSTK Zagreb s 11.

U idućem kolu stolnotenisači Srdoča idu u goste četvrtopasiranoj ekipi Splita.