Superliga: Stolnotenisači Srdoča doživjeli treći poraz, Osječani osvojili bodove

Nedjelja, 03. studenog 2019. 21:09 Napisao/la  SC
Srdoči, slijeva Neven Samac, Ozren Cuculić, Jakov Jakelić, Mario Divković

Stolnotenisači Srdoča doživjeli su treći ovosezonski poraz u HEP Superligi.

U susretu 5. kola odigranog u dvorani 'SRC 3. maj' bolja od riječke ekipe bila je momčad Vodovoda iz Osijeka, slavivši rezultatom 3-1.

Ekipa Srdoča nastupila je oslabljena za Marija Divkovića koji je treningu obnovio ranije zadobijenu ozljedu koljena.

S 1-0 poveli su domaćini nakon što je Jakov Jakelić u neizvjesnom i uzbudljivom susretu svladao Josipa Arbanasa rezultatom 3-2, a gosti se vraćaju u egal pobjedom inspiriranog Vjekoslava Zovka nad Nevenom Samcem.

Zovko je u meč ušao izrazito agresivnom igrom na koju Samac nije imao odgovora, te je u prvom setu došao do svega dva poena.

U sličnom tonu odigran je i drugi set (6:11), no u trećem Samac bitno popravlja igru i budi nadu u preokret.

No, Zovko adekvatno reagira na Samčevo buđenje, te nakon izgubljenog trećeg seta (rezultatom 6:11) četvrti zaključuje s 11-6.

Mario Banek u trećoj partiji ne dopušta iznenađenje i goste dovodi u prednost rutinskom 3-0 pobjedom protiv Ozrena Cuculića (koji je nastupio umjesto ozljeđenog Divkovića).

Srdočani su ove sezone već navikli na dramatične završnice, a četvrta partija donijela je još jednu upravo takvu.

Eventualna pobjeda Jakelića nad Zovkom bila bi Srdočima donijela peti, odlučujući ogled u kojemu bi Samac dočekao Arbanasa kao blagi favorit.

Uslijedila je grčevita borba do posljednjeg poena, no na kraju Zovko ipak slavi rezultatom 3-1 i donosi gostima treću ovosezonsku pobjedu, dok Srdoči ostaju na dvije.

Nakon pet odigranih kola ekipa Srdoča drži osmo mjesto s osvojenih 7 bodova, koliko ima i sedmoplasirano Dugo Selo, te šestoplasirana Pula.

Srdoče prate Požega sa 6, te posljednjeplasirana ekipa Slavonskog Broda s 5 bodova.

Na prvom mjestu nalazi se STARR Varaždin s maksimalnih 10 bodova, drugi je Libertas Marinkolor s 9.

U idućem kolu Riječani putuju u Dubrovnik, u goste močadi Libertas Marinkolora koja uz varaždinski Starr slovi za glavnog favorita za naslov prvaka.

Susret je na rasporedu 16. studenog u 17 sati.

STŠK SRDOČI - STK VODOVOD OSIJEK 1-3
JAKELIĆ Jakov - ARBANAS Josip 3-1 (6:11, 11:3, 14:12, 9:11, 11:9)
SAMAC Neven - ZOVKO Vjekoslav 1-3 (2:11, 6:11, 11:6, 6:11)
CUCULIĆ Ozren - BANEK Mario 0-3 (5:11, 5:11, 4:11)
JAKELIĆ Jakov - ZOVKO Vjekoslav 1-3 (9:11, 12:14, 11:4, 9:11)