1. B vaterpolo liga: Opatija bolja od Galeba, Strižić i Peroš donijeli pobjedu

Ponedjeljak, 12. ožujka 2012. 13:56 Napisao  Marko Babić

Opatija - Galeb MR  8:6 (3:3,1:1,2:1, 2:1)

Zaostala utakmica 4. kola Prve B lige vaterpolista: Opatija - Galeb MR  8:6 (3:3,1:1,2:1,2:1). Bazen Kantrida. Gledatelja: 100. Suci: Albert Brala i Duje Čipčić (oba Rijeka). Opunomoćenik HVS-a: Davor Grubišić (Rijeka)

Igrač više: Opatija 3 (9), Galeb 0 (6). Peterci: Opatija -, Galeb MR 2 (2).

OPATIJA:  Matijević, Čudina, Juraga, Sušanj, Žulić, Turina, Kustić, Juršević, Peroš 4, V.Deželjin 1, Damjanović, Martinčić 1, Strižić 2, S. Deželjin.

GALEB MR: Stapić, V.Lalić, Antunović 1, Vujčić, Vučko 1, Popović 1, Pehar, Ivanac, Kuzmanić, Krnić 2, Vranješ, T. Lalić 1.

U zaostaloj utakmici 4. kola Prve B lige vaterpolista vaterpolisti Opatije zabilježili su novu pobjedu protiv Galeba kojom su zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice. Kao što se i predviđalo bila je to izuzetno teška i izjednačena utakmica dvaju protivnika koji se i ove godine bore za naslov prvaka u kojoj su domaći vaterpolisti do pobjede došli tek u posljednjim minutama zadnje četvrtine.

Predvođeni trenerom Željkom Šimcem, koji je na klupi zamijenio kažnjenog Kancijanića, Opatijci su brzo poveli sa 2:0 golovima Vedrana Deželjina i Strižića i uz to imali još nekoliko lijepih prigoda za povećanje rezultata. Međutim, na njihovu žalost nisu ih iskoristili čime su pružili šansu gostima da se pogocima Tonija Lalića i Vučka vrate u utakmicu.Od toga trenutka, pa sve do dvije minute prije kraja susreta, igralo se gol za gol.

Opatijci su cijelo vrijeme bili u prednosti, a gosti su se svaki puta uporno vraćali u rezultatski egal. U tome im je najviše pomogao odlični vratar Stapić koji je svojim obranama dovodio do očaja napadače domaće momčadi. Ipak, u posljednjoj četvrtini iskusni Gabriel Strižić udarcem iz daljine pronašao je put do gola Makarana za 7:6, a 41 sekundu prije posljednjeg sudačkog zvižduka vratar Opatijaca Matijević baca odličnu loptu u kontru za najboljeg opatijskog strijelca Duju Peroša koji rutinirano poentira pokraj nemoćnog Stapića za konačnih 8:6 i veliko slavlje domaćih igrača i navijača.