KVARNERSKA RIVIJERA

Rijeka natrpala mrežu Spezije na otvaranju turnira

Ponedjeljak, 28. svibnja 2012. 18:43 Napisao  Luka Variola

Utakmica 1. kola skupine B: Spezia - Rijeka 0:4 (0:1). Pomladak "bijelih" nije pokazao puno sluha za suradnju dvaju klubova, "utrpavši" vršnjacima iz Spezie čak  četiri komada

Skupina B

SPEZIA - RIJEKA 0:4

Stadion Krimeja. Gledatelja: 400.

Sudac: Milan Kukuljan 6,5 (Podkilavac)

Strijelci: 0:1 Damiš (6), 0:2 Mance (59), 0:3 Mance (63), 0:4 Kokorović (73)

Žuti kartoni: Carta, Faye, Bonelli (Spezia), Kokorović (Rijeka)

Crveni karton: Grasselli (Spezia, drugi žuti 57)

Spezia: Carta 5, Fassone 5,5, Bonelli 5,5, Acampora - (25 Di Mattia 5), Marras 5, Lazzoni 5 (69 Zambrano -), Conedra 5 (41 Aracu 5), Biasi 5 (41 Tabiolati 5), Sqhypi 5 (41 Cucurina 5), Faye 5,5, Grasselli 5

Rijeka: Berković -, Petrović 7, Načinović 6,5 Damiš 7, Romić 6,5 (74 Perić -), T. Datković 6,5, Živulić 7 (67 Kokorović 7), Klapan 6,5 (67 Škulić -), Polić 6,5, Fumić 7 (63 Čop -), Mance 7,5 (71 Benić -)

Nogometaši Rijeke pobjednički su otvorili 60. izdanje Kvarnerske rivijere, pobijedivši na otvaranju skupine B "pobratimski" klub Speziju Calcio. Pomladak "bijelih" nije pokazao puno sluha za suradnju dvaju klubova, "utrpavši" vršnjacima iz Spezie četiri komada u krimejskom ogledu, koji je privukao 400-tinjak gledatelja.

"Bijeli" su poveli već nakon osam minuta. Polić je izveo korner, a Mateo Damiš odlično glavom pogodio pod prečku nemoćnog Carte. Sredinom nastavka Talijani su ostali s igračem manje u polju nakon što je Grasselli zaradio drugi žuti karton zbog udaranja Fumića. Samo dvije minute kasnije Riječani su iskoristili brojčanu prednost. Polić je ponovo asistent, a Manceu nije bilo teško blizine poentirati.

Četiri minute kasnije Živulić se sjurio u kazneni prostor Talijana, ubacio povratnu loptu za Tonija Datkovića, koji je oštro šutirao, a talijanski vratar Carta loptu samo odbio na glavu fizički nadmoćnom Manceu. Talijani su do kraja utakmice inkasirali još jedan gol. Kokorović je odlično pratio akciju Petrovića i nakon krasnog ubačaja udarcem glavom postavio konačni rezultat.

Vicenza - Hajduk 1:0
Rezultati 1. kola: Skupina A (Lički Osik): S. Belupo -  Sturm 7:1, Croatia - Maribor 1:2
                                                                                               Skupina C (Labin): Dinamo - Puskas Academy 2:2, Rudar - Mississagua 2:2
                                                                                               Skupina D (Novigrad): Vicenza - Hajduk 1:0, Novigrad - Makedonija 0:4

ORIJENT - VITESSE 0:0

Stadion Krimeja. Gledatelja: 350

Sudac: Goran Brusić 6,5 (Rijeka)

Žuti kartoni: Maršanić (Orijent), Kallon, Bosz (Vitesse)

Orijent: Pejnović 6,5, Modrić 6, Juretić 6, Čubelić 6,5 (70 Brnić), Prtenjača 6, Nemetz 6, Škarica 6,5, Smolić-Ročak 6, Kuši 6, Kosanović 6 (41 Maršanić 6), Juničić 5,5 (76 Klarić -)

Vitesse: Van Barneveld 7,5, Roon 6,5, Beissel 6, Metalsi 5,5, Linthorst 6 (64 Kallon -), Bosz 6, Steenbergen 6, Lieftink 6,5, Osman 6,5, Hamdaoui 6, Ech-Charaf 6 (51 Talsma -)

U drugome ogledu krimejske skupine Orijent je odigrao neodlučeno bez golova s Vitesseom. "Crveni" su pružili odličan otpor Nizozemcima, koji su dobro i prošli, budući da je daleko najbolji akter susreta bio njihov vratar Van Barneveld, koji je u 67. minuti obranio jedanaesterac Juničiću. Orijentaši su odlično otvorili susret i već u osmoj minuti nakon odličnog udarca Čubelića pogodili okvir vratiju (prečka). U 33. minuti Nizozemci su imali najveću priliku prvoga dijela. Lieftink je već svladao Pejnovića, ali je Juretić požrtvovnom reakcijom loptu izbacio sa same gol linije.

U 53. minuti identična situacija kao kad su zamalo Nizozemci poveli. Kuši je prebacio Barnevelda, ali u posljedni trenutak s linije "čisti" Roon. U 66. minuti Metalsi je uz samu out liniju srušio Kušija, a arbitar Brusić je nakon kratke pauze pokazao na "kreč". Izvođenja se prihvatio Juničić, ali ga je nizozemski vratar Van Barneveld "pročitao" i fenomenalnom paradom (u stilu Cecha) sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Fotogalerija: Lario Tus