AK Kvarner drugi u ukupnom poretku ekipnog prvenstva u krosu

Ponedjeljak, 14. ožujka 2022. 20:31 Napisao/la  SC

Na najmasovnijem državnom prvenstavu do sada sudjelovalo  ukupno 727 trkača i trkačica iz 37 klubova

AK Kvarner drugi u Hrvatskoj
AK Kvarner drugi u Hrvatskoj Foto: AK Kvarner/Facebook

Atletičari AK-a Kvarner osvojili su drugo mjesto u ukupnom poretku ekipnog prvenstva Hrvatske u krosu, najuspješniji su bili atletičari zagrebačkog Agrama, treći je bio zagrebački Dinamo.

U organizaciji atletskih klubova Albona i Kvarnera ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu održano je u Parku skulptura na Dubrovi.

Na najmasovnijem državnom prvenstvu do sada sudjelovalo je ukupno 727 trkača i trkačica iz 37 klubova.

Osim AK-a Kvarner iz PGŽ-a nastupili su atletičari Grobnika, iz Istre nastupili su atletičari Istre, Medulina i domaćina Albone.

Atletičarke Kvarnera osvojile su drugo mjesto u ukupnom poretku sa 61 bodom, samo jedan bod dijelio ih je od ekipnog zlata, osvojile su tri prva mjesta u tri kategorije.

Kadetkinje Chiara Zuzzi, Silvija Žilić i Hanna Mesaroš osvojile su ekipno zlato u utrci na 1 kilometar sa 19 bodova, prvo mjesto osvojile su mlađe juniorke Koni Dubrović, Sandra Žilić i Aurora Valinčić u utrci na 2 kilometra sa 16 bodova, kao i seniorke Tina Šmid, Sara Superina, Inga Jurić, koje su se natjecale na 8 kilometara i osvojile 18 bodova.

Atletičari Kvarnera drugo mjesto osvojili su sa 66 bodova, a najuspješniji su bili juniori Gabriel Barac, Antonio Ban i Mislav Hanza, koji su u utrci na 8 kilometara osvojili prvo mjesto sa 15 bodova.

Kadeti Sven Karminski, Fran Crnković i Nino Blažić bili su drugi u utrci na 1,5 kilometara s 29 bodova, drugo mjesto osvojili su i mlađi juniori Borna Dobrovac, Loris Faustini i Mark Surina u utrci na 4 kilometra sa 37 bodova, kao i seniori Marino Bloudek, Ivan Vuletić i Dominik Babić, također u utrci na 4 kilometra s 23 boda.

Svi ovi rezultati donijeli su riječkom klubu drugo mjesto u ukupnom poretku klubova sa 127 bodova.