1. B liga: Opatijci uvjerljivo preplivali Sisak na Kantridi

Ponedjeljak, 26. ožujka 2012. 10:26 Napisao/la  SC

Opatija - Siscia 14:8. Raznovrsnost opatijskih strijelaca bila je nerješiva enigma za gostujuće igrače i vratare koji nisu mogli pokrpati sve rupe koje su se otvarale u njihovoj obrani

Utakmica 8. kola Prve B lige vaterpolista: Opatija - Siscia 14:8 (3:2, 4:1, 4:4, 3:1). Bazeni Kantrida. Gledatelja: 100.  Suci: Brala i Bistre (oba Rijeka). Opunomoćenik HVS-a: Davor Grubišić (Rijeka).

OPATIJA: Matijević, Kaluđerović, Juraga 1, Sušanj, Žulić, Turina 4, Kustić, Juršević, Peroš 3, Radetić, Damjanović, Martinčić 4, Strižić 2, Čudina.

SISCIA: Vukmanović, Miličić, Kunčić, Šmit, Jajčinović 1, Ivičević-Bakulić, Cvanciger, Ostrman 1, Lugović 2, Sajko, Gledec 2, Vurin, Barada, Milički 2

Igrač više: Opatija 6 (8), Siscia  2 (6). Peterci: Opatija 1 (1), Siscia -.

Opatijci su na Kantridi uvjerljivo porazili Sisciu rezultatom 14:8 u utakmici 8. kola Prve B  lige vaterpolista.  Iako je postojao određeni strah prije početka utakmice, kako iz respekta prema protivniku, tako i zbog činjenice da su igrači trenera Kancijanića u utakmicu ušli oslabljeni neigranjem braće Deželjin i Daria Rakovca, ipak se na kraju pokazalo da je bojazan bila neopravdana. Osim u prvih osam minuta u kojima su gosti još nekako parirali raspoloženim domaćim vaterpolistima, nastavak utakmice donio je vožnju u jednom smjeru, odnosno onom koji je vodio prema golu vratara Siscije.

Siščani su poveli pogotkom Gledeca na čiji gol već u sljedećem napadu odgovara Peroš. Nakon što Lugović ponovno vraća prednost na stranu gostiju, kapetan domaćih Igor Martinčić sa igračem više zabija za novo, a ujedno i posljednje izjednačenje na utakmici.

U drugoj četvrtini Opatijci odličnim plivanjem i sigurnom realizacijom, pogotovo u situacijama sa igračem viška u bazenu, sve dublje guraju goste prema porazu, a uspješni strijelci u tom periodu su Peroš, Turina, Strižić i Martinčić.  Upravo ta raznovrsnost opatijskih strijelaca bila je nerješiva enigma za gostujuće igrače i vratare koji nisu mogli pokrpati sve rupe koje su se otvarale u njihovoj obrani. Kada je početkom treće četvrtine Juraga finim lobom još jednom iznenadio sisačkog čuvara mreže svima na bazenu postalo je jasno da bodovi ostaju na Kantridi.

Iako su gosti, zahvaljujući prvenstveno opuštanju u domaćim redovima, u jednom trenutku krajem trećeg dijela uspjeli zaprijetiti približivši se na samo dva gola razlike 9:7, krajnji rezultat ipak nije doveden u pitanje jer je usljedila nova serija  pogodaka u gostujućoj mreži koju je efektno završio domaći sidrun Turina za konačnih 14 : 8.

Opatijci su tako zadržali vodeće mjesto na prvenstvenoj ljestvici, a već sljedeći vikend ih očekuje novo iskušenje, veliki susjedski derbi sa rovinjskim Delfinom koji je trenutno zajedno s Opatijcima na diobi prvog mjesta.