EUROPSKO PRVENSTVO

Jelovica i Grubiša osvojile zlato u parovima, Carrolini Bajrić bronca

Petak, 01. rujna 2017. 19:21 Napisao/la  V. P.

U finalu su Jelovica i Grubiša pobijedile talijanski par Carlini i Falconieri 11:5

Nives Jelovica i Tanja Grubiša

Hrvatske boćarice Nives Jelovica i Tanja Grubiša osvojile su zlatnu medalju u igri parova na Europskom prvenstvu u talijanskom Saluzzu na kojem sudjeluje 16 reprezentacija.

U finalu su Jelovica i Grubiša pobijedile talijanski par Carlini i Falconieri, koje su stisnule ruku hrvatskom paru kod vodstva 11:5.

Peti je to ukupno naslov za Jelovicu, drugi europski uz jos tri svjetska.

Carrolina Bajrić osvojila je brončano odličje u bližanju i izbijanju u krug nakon što je poražena od Talijanke Traversa 25:21 koja je je zatim osvojila zlato u toj disciplini.

Broncu je osvojila i Iva Matijević u preciznom izbijanju, sa 12 poena.

Pobijedila je Talijanka Venturini sa 17.