1-B liga odbojkašica: Grobničanke uvjerljivo nadigrale Sv. Matej 06 u susjedskom derbiju

Subota, 28. ožujka 2015. 20:52 Napisao/la  SC

Utakmica 16. kola Prve B lige odbojkašica : Grobničan - Sv.Matej 06 3:0 (25:14, 25:20, 25:9)

Prva B liga odbojkašica

Utakmica 16. kola: Grobničan - Sv. Matej 06 3:0 (25:14, 25:20, 25:9)

Dvorana: SD Mavrinci. Gledatelja: 50

Suci: Brozić i Stipaničev (obojica Rijeka). Delegat: Matić (Rijeka)

GROBNIČAN: Miculinić, Jurčić, Broznić, Tomas, Orešković, Fafanđel, Frančišković, Lekčević, Šojat, Perić, Orlić, Kovačević

SV.MATEJ 06: S.Sušanj, E.Sušanj, Vukorepa, Vučepić, Fatić, falkanović, Prpić, Popić, Francetić, Džido

Odbojkašice Grobničana ostvarile su očekivanu pobjedu nad ekipom Svetog Mateja 06. Bila je to utakmica bez rezultatske neizvjesnosti, posebno u prvom i trećem setu u kojem su Grobničanke apsolutno dominirale. U drugom setu gošće su vodile sve do 20 poena, a zatim je Grobničan ubacio u višu brzinu i priveo set kraju.

- Utakmica je trajala sat vremena i bio je to malo teži trening. Pohvalio bih sve igračice, a posebno 13-godišnju Vitu Orlić, koja je odigrala prvi puta cijelu utakmicu, rekao je trener odbojkašica Grobničana Marko Crnković.

Grobničanke već duže vrijeme prate bolesti, tako da ni u ovoj utakmici nije nastupila Jurčić zbog ozljede skočnog zgloba, a Miculinić je igrala sa zuboboljom. No, bez obzira na probleme Grobničanke su uspješne u svojim nastupima.

Od nedjelje trener Crnković prvi okuplja reprezentaciju od kada je preuzeo funkciju U-14 izbornika.

- Počinjem pripreme u Rovinju, koje će trajati do četvrtka. No, cure nastavljaju trenirati pod paskom mog pomoćnika. Imamo još dva kola do kraja za dva tjedna igramo u Puli, a zatim kući sa Pazinom. Mislim da nam je dovoljna jedna pobjeda iz te dvije utakmice za prvo mjesto, zaključio je trener Crnković.