Grobničanke osigurale prvo mjesto kolo prije kraja

Subota, 11. travnja 2015. 22:51 Napisao/la  SC

Utakmica 17. kola: Pula - Grobničan 0:3 (20:25, 13:25, 20:25)

Dvorana: SC Mirna. Gledatelja: 50

Suci: Relić i Ivanković (oba Rovinj)

PULA: Barbić, Bat, Milinković, Nimac, Tumpak, Tadić, Gjevelkaj, Sokolov, Supuk, Kalister

GROBNIČAN: Miculinić, Jurčić, Broznić, Tomas, Fafanđel, Frančišković, Lekčević, Šojat, Perić, Orlić, Kovačević

Odbojkašicama Grobničana trebalo je 55 minuta da ostvare novu pobjedu u pretposljednjem kolu prvenstva. Grobničanke su svladale Pulu u gostima3:0 i kolo prije kraja i teoretski osigurale prvo mjesto te kvalifikacije za ulazak u Prvu A odbojkašku ligu. Do kraja je ostala još utakmica protiv Pazina koja ne može ništa promijeniti, jer i u slučaju poraza Grobničanke imaju bolju set razliku i ostaju na prvom mjestu.

- Djevojke su maksimalno ozbiljno shvatile ovu utakmicu i sjajno odradile posao. Čestitam sijeloj ekipi na trudu i zalaganju. Za dva tjedna nas očekuju kvalifikacije u kojima smo zasada sigurni mi i Đakovo, rekao je trener odbojkašica Grobničana Marko Crnković.