PRVA B LIGA ODBOJKAŠICA

Grobničan bolji od Marčane, Drenova slavila u Sinju

Subota, 01. ožujka 2014. 20:25 Napisao/la  SC

Utakmice 13. kola: Marčana - Grobničan 0:3 (22:25, 19:25, 22:25),  Sinj - Drenova 2:3 (25:21, 17:25,25:11,21:25,12:15)

Prva B liga, 13. kolo

MARČANA - GROBNIČAN 0:3

Utakmica 13. kolo: Marčana - Grobničan 0:3 (22:25, 19:25, 22:25). Dvorana SC Mirna. Gledatelja: 20. Suci: Zoran Relić i Marko Relić.

MARČANA: Pericep, V. Radolović, H. Radolović, Sanković, Išić, Kliman, Gortan, Brgić, Martinčić, Šain, Bičić.

GROBNIČAN: Miculinić, Jurčić, Broznić, Drakula, Kovačić, Fafanđel, Legčević, Tomas, Mavrinac, Špoljarić, Šojat, Kovačević.

Odbojkašice Grobničana slavile su na gostovanju kod Marčana upisavši važna tri boda u borbi za vrh ljestvice i plasman u Prvu ligu. Izabranice Marka Crnkovića odigrale su odličnu utakmicu i bodovno se izjednačile s Marčanom na drugom mjestu. Grobničanke su prvi set kontrolirale i imale su stalno četiri do pet poena prednosti. Druga dionica bila je puno neizvjesnija. Gošće su gubile 6:14, a onda je uslijedila serija 9:0 čime je slomljen otpor Marčane.

Domaćin je u trećem setu imao 8:2, ali ni to mu nije bilo dovoljno. Grobničan je uzvratio serijom 7:0, neizvjesno je bilo do 17:17 kada je na servis došla Špoljarić, a Grobničan serijom 5:0 priveo susret kraju.

- Pohvalio bih ekipu, ovo je najbolje izdanje ove sezone, uz pobjedu nad Đakovom. Ovo je veliki plus za nas, zrelo smo odigrali, rekao je Marko Crnković, trener Grobničana.

SINJ - DRENOVA 2:3

Utakmica 13. kola: Sinj - Drenova 2:3 (25:21, 17:25,25:11,21:25,12:15). Gradska dvorana. Gledatelja: 20. Suci: Jukić i Jakovac

SINJ: Breko, Šušnjara, Glavinić, Jelinčić, Diklić, Špirić, Zorica, Dotur, Jenjić, Babić, Krivo, Stanovac

DRENOVA: Grujić, Kalac, Surina, Buljat, Vučković, Mudrić, Čargonja, Kovačić, Marcato, Pavličić, Barać, Ballen.

Odbojkašice Drenove osvojile su dva boda na gostovanju kod Sinja slavivši 3:2. Riječanke su u petom setu povele 8:4 i 12:7, domaće odbojkašice najbliže su stigle na 10:13, ali više od toga nisu mogle

- Imali smo dosta problema prošli tjedan, trenirali smo cijelo vrijeme bez Jelene Pavličić koja nam se pridružila za utakmicu. S druge strane u dvorani u Sinju je bilo izrazito hladno, trebalo je neko vrijeme da se zagrijemo i počnemo igrati. Gubitak prvog seta dodatno nas je opteretio. Nije bilo lako, bez pravog prijema teško je bilo igrati protiv Sinja koji ima visok blok. Dobro je da smo uzeli dva boda, u idućih mjesec dana imamo najbolji raspored od ekipa na vrhu, rekao je Ilija Matić.