Grobničanu i Sv. Mateju maratonske pobjede

Nedjelja, 16. studenog 2014. 12:26 Napisao/la  SC

Rezultati 5. kola: Grobničan - Umag 3:1, Sv. Matej - Bale 3:2

GROBNIČAN - MH UMAG 3:1 (25:23, 11:25, 27:25, 33:31)

Dvorana Mavrinci. Gledatelja. 100. Suci: Relić i Brozić.

GROBNIČAN: Miculinić, Broznić, Drakula, Frančišković, Fafanđel, Legčević, Tomas, Špoljarić, Perić, Kovačević, Sović, Jović

UMAG: Valenta, Selimović, Pević, Šorgo, Brvinić, Grozdanić, Stipanović, Renko, Ipša, Bose, Findire, Paljuh.

Odbojkašice Grobničana pobijedile su Umag nakon maratonskog ogleda koji je trajao nešto manje od dva sata. Domaće odbojkašice, nakon osvajanja pvog seta, potonule su drugoj dionici i uz loš prijem omogućile  gošćama da izjednače rezultat. U trećem setu Grobničan je imao i nekoliko poena prednosti, ali je set ušao u neizvjesnu završnicu u kojoj su domaće odbojkašice uspješno privele dionicu kraj.

Prava drama odvijala se u četvrtom setu, Grobničan je ponovo vodio pa ispustio prednost, a Umag je kod 21:24 imao tri set lopte. Na servis je došla Roberta Broznić i Grobničan se serijom 3:0 vratio u igru.

Kod 31:31 Manuela Legčević je zabila jedan as, a Lucija Miculinić smečem zaključila meč.

SVETI MATEJ 06 - BALE 3:2 (25:21, 24:26, 21:25, 25:20, 15:11)

Dvorana OŠ Viškovo. Suci: Ana Stipaničev i Sandro Škundrić.

SV. MATEJ: M. Vukorepa, Režić, K. Vukorepa, Fatić, Salkanović, E. Sušanj, S. Sušanj, Marinov, Vučetić, Bačić.

BALE: Debeljuh, Rojnić, Žilović, Fedel, Paretich, Sponza, Gaćina, Piutti, Grandić, Lordanić.

Odbojkašice Svetog Mateja upisale su drugu prvenstvenu pobjedu svladavši Bale nakon pet setova. Viškovljanke su nakon gubitka treće dionice u četvrtom i petom setu povezale konce i stigle do dva boda.