ŽUPANIJSKI NOGOMETNI KUP

Orijent nakon penala izbacio Opatiju

Utorak, 09. listopada 2012. 18:26 Napisao  Marko Babić

Opatija - Orijent 4:6-11m (1:1). U posljednjoj seriji Ivan Kovačević bio je siguran za veliko slavlje Krimejčana

OPATIJA - ORIJENT 4:6-11m (1:1)

Polufinale županijskog kupa: Opatija - Orijent 4:6-11m 1:1 (0:1).

Igralište Opatije. Gledatelja: 200.

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav).

Strijelci: 0:1 Kovačević (44'), 1:1 Tkalčević (56').

Jedanaesterci: 1:2 Škarica,2:2 Brajković, 2:3 Mikulić, 2:3 Šuker puca brani Radaković, 2:4 Inić, 3:4 Tokić, 3:5 Krešić, 4:5 Lazić, 4:6 Kovačević.

Žuti kartoni: Rudan (Opatija), Radaković, Kovačević (Orijent)

OPATIJA: Vukić, Iskra, Tkalčević, Zebić, Rudan, Radomir (od 68' Brajković), Lazić, Šimić (od 55' Tokić), Kremenović (od 46' Šuker), Erceg, Vlatković.

ORIJENT: Radaković, Rabar, Leskur (od 89' Nemetz), Kovačević, Inić, Polegubić, Barišić (od 61' Žarić), Krešić, Mikulić, Škarica, Štanfel (od 75' Čubelić).

Nogometaši Orijenta plasirali su se u finale županijskog kupa nakon što su u polufinalu na gostovanju nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca  pobijedili Opatiju. U drugoj seriji Šukerov udarac s bijele točke pročitao je Radaković. Nakon što su u iduće dvije serije nogometaši obje ekipe bili  precizni, u posljednjoj seriji Ivan Kovačević bio je miran i siguran i veliko slavlje riječkog sastava moglo je početi. Orijent je tako uzvratio Opatiji na nedavnom prvenstvenom porazu nakon kojega su se vukli repovi zbog sudačkih odluka. Riječani su pobjedu proslavili s Red Fuckersima koji su ih glasno bodrili.

I nakon ove utakmice Riječani će vjerojatnije imati prigovora na suđenje. Naime, u 56. minuti Rudan je izveo korner, Tkalčević je krenuo u skok i sudario se s vratarom Radakovićem, a lopta je završila u mreži - 1:1. Iako su gostujući nogometaši tražili prekršaj na vrataru sudac Vedran Jelenčić pokazao je na  centar. U završnici Opatija je mogla i do pobjede, nakon novog kornera Tkalčević je ponovo bio u dobroj poziciji, ali ovoga puta nije bio precizan. U  samoj završnici Lazić je izveo slobodan udarac iz velike udaljenosti, lopta je preletjela sve igrače, no Radaković je bio oprezan i spretnom reakcijom  sačuvao remi.

Orijent je veći dio utakmice djelovao bolje i konkretnije, Riječani su mogli i ranije riješiti pitanje pobjednika. Opatija je bila nešto konkretnija na  otvaranju, ali Radomir, Kremenović i Šimić nisu bili precizini. Riječani su prvi put zaprijetili u 21. minuti, Škarica je bio u izglednoj prilici, ali njegov udarac otišao je pored vratnice. Četiri minute kasnije Mikulić i Škarica bili su u izglednoj kontri, ali slabo dodavanje i neravan teren zaustavili su obećavajući napad. Škarica je bio u dobroj prilici u 29. minuti, no ponovo je bio neprecizan, a samo minutu kasnije isti igrač prošetao se u kaznenom prostoru, no nišanske sprave nije uspio naštimati.

Orijent je bio sve bliže pogotku koji je napokon stigao u samoj završnici prvog dijela. Jednu dugu loptu obrana Opatije nije uspjela izbiti, i ona je došla do Kovačevića koji se najbolje snašao i iz neposredne blizine donio gostima prednost - 0:1.

I sve je zapravo moglo biti puno lakše za goste da je Barišić u 50. minuti realizirao stopostotnu šansu kada se našao oči u oči s vratarom Opatije, ali njegov udarac bio je neprecizan. Šest minuta kasnije stigla je već spomenuta kazna u vidu pogotka Igora Tkalčevića, no sreća je na kraju pomazila Orijent u ruletu jedanesteraca.

Fotogalerija: Sandro Donda