ŽUPANIJSKI NOGOMETNI KUP

Igor Tkalčević donio pobjedu Opatiji

Utorak, 11. rujna 2012. 19:16 Napisao  Marko Babić

Halubjan - Opatija 0:1. U sudačkoj nadoknadi Danijel Lazić je ubacio, a Igor Tkalčević proslijedio loptu u mrežu

ŽUPANIJSKI KUP - 4. KOLO

HALUBJAN - OPATIJA 0:1

Igralište Brnasi. Gledatelja: 80.

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Pomoćnici: Radić (Kastav) i Grgurica (Rijeka)

Strijelac: 0:1 Tkalčević (90+2)

Žuti karton: Omerović (Halubjan).

HALUBJAN: Torbarina, Šneler Kovčalija, Pinjuh, Kinkela, Miletić, Štimac (od 75' Žiković), Omerović (od 46' Tomić), Mrvčić (od 46' Kučinić), Šanjug, Josić.

OPATIJA: Vukić, Krnjatić (od 46' Tkalčević), Iskra, Corallini, Tokić, Matovina, Mance, Šuker (od 68' Lazić), Radomir, Brajković (od 68' Rudan), Erceg.

Igrala se već sudačka nadoknada na Brnasima kada je Opatija izborila slobodan udarac na desnoj strani. Danijel Lazić ubacio je loptu koju je Igor Tkalčević samo proslijedio kraj vratara Torbarine - 0:1. Bio je to trenutak odluke u utakmici županijskog kupa u kojoj je Opatija imala nešto više od igre, ali bez pravih prilika kao i Halubjan, koji je na kraju ipak zaslužio priliku da pokuša kroz jedanesterece proći u daljnje natjecanje.

Opatiji su inače poništena dva pogotka, jedan zbog prekršaja nakon što je lopta nakon slobodnog udarca završila u mreži u 63. minuti, drugi onaj Bernarda Šukera u 74. minuti zbog zaleđa. Halubjan je bio nešto aktivniji u drugom dijelu, no sve se svelo na pokušaje iz udaljenosti (Šanjug 64', Kučinić 73'), dok je Opatija u 55. minuti imala dobru priliku nakon jedne duge lopte, ali Radomir nije bio precizan. Pokušao je domaćin i s nekoliko prodora po boku, no ubačaji nisu pronašli željeni cilj.

Inače, Opatija je krenula u nešto izmijenjenom sastavu u odnosu na utakmicu s Novaljom tako da su na klupi ostali inače standardni Tkalčević, Rudan, Lazić, a Zobić nije ni bio u konkurenciji.

U 6. minuti Mance je primio jednu loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, no napadač Opatije bio je neprecizan. U 16. minuti Josić je pokušao izdaleka, tri minute kasnije opet se nakon gužve u prilici naša Mance, no udarac nakon gužve u 16 metara opet nije testirao Torbarinu.

U 23. minuti Opatijci su probili desnu stranu na kojoj su stvarali domaćinu velike probleme. Nakon prizemnog ubačaja lopta je došla do Bernarda Šukera koji ju nije najbolje zahvatio i Torbarina je zaustavio udarac. Samo dvije minute kasnije Opatija je izborila slobodan udarac na 20 metara, ali pokušaj Šukera otišao je iznad vratnice.

Domaćin se mučio u namjeri da dođe do gola Opatijaca, s druge strane Opatija je redovito probijala bokove,  no bez konkretne završnice. U 35. minuti nakon jedne gužve pred golom Halubjana lopta je na rubu kaznenog prostora došla do Matovine, no udarac je bio neprecizan.

Fotogalerija: Damir Zamaklar