ŽUPANIJSKI NOGOMETNI KUP

Krk pobijedio Vinodol golom Brajkovića

Utorak, 09. listopada 2012. 19:11 Napisao/la  SC

Županijski nogometni kup: Krk - Vinodol 2:1 (Kurolt 47, Brajković 65/Tucaković 19)

Županijski nogometni kup

KRK – VINODOL 2:1

SRC Josip Pepi Uravić. Sudac: Đani Mihočka (Opatija)

Strijelci: 0:1 Tucaković (19), 1:1 Kurolt (47), 2:1 Brajković (65)

KRK: Raspor, Dajdžić, Plecić, Duračak, Jerković, Nenadić, Kurolt (88 Brlošić), Ilić, Pejanović, Brajković (65 Grbac), Poropat (78 Bošnjak)

VINODOL: Hreljac (46 Erak), Žunić (78 Radetić), Lenac, Mijolović, Matijašić, Iftić, Jerković, Tomić, Peričić, Tucaković (58 Jelenović), Mataija

Nogometaši Krka izbacili su iz daljnjeg natjecanja momčad Vinodola, prošlogodišnjeg pobjednika županijskog kupa.

Krk je pobijedio pogocima u nastavku susreta, a pobjednika je odlučio pogodak iskusnog Mate Brajkovića (65), koji je debitirao pred domaćim navijačima nakon dolaska iz Pomorca.

Gosti odlaze na odmor s prednošću od 1:0 golom Tucakovića, koji je iskoristio nepažnju krčkih stopera te iz okreta zatresao mrežu nemoćnog Raspora. Jalova inicijativa domaćih nogometaša, izgledne prilike Poropata i Brajkovića te kazna gostiju iz jedinog udarca na gol opis je prvih 45 minuta utakmice.

Na početku drugog dijela nogometaši Krka "stavljaju u veću brzinu", Kurolt iz drugog pokušaja u 47 minuti trese mrežu golmana Vinodola. Na 2:1 povisuje Mate Brajković u 65. minuti nakon gužve u kaznenog prostoru Vinodola.

Mogli su domaći povisiti rezultat u nekoliko navrata, najizglednija prilika bila je ona Poropata kada je s pet metara pogodio stativu.