Subota, 19. svibnja 2012. 19:13 Napisao  Luka Variola

Nakon žestokog derbija kući su zadovoljniji otišli Kirci, koji su sačuvali bod prednosti ispred posljednjeplasiranog Vinodola

Strijelci: 0:1 Peričić (18), 1:1 Tomljanović (70)

Žuti kartoni: Tomić, Hajdini, Jelenović (Vinodol), Petrinović (Crikvenica)

Vinodol: Stipanov 6, Stanić 6,5, Pavelić 5,5 (69 Tomljanović 7), Mataija 5,5, Lenac 6, Šmit 5,5, Iftić 6, Tomić 6, Hajdini 6, Jelenović 6 (76' Fetoshi -), Franjković 6.

Crikvenica: Šegota 6, Vukić 5,5, Antić 6, Uremović 6, Jug 6,5, Butorac 6, Petrinović 5,5 (72' Burazor -), E. Kurolt 6 ( 67 B. Kurolt -), Dunković 6,5, Tucaković 6,5, Peričić 7 (85' Gašparović -).

Nogometaši Vinodola i Crikvenice podijelili su bodove u susjedskom derbiju Treće lige - zapad. S obzirom na viđeno, to je i napravedniji ishod žestokog ogleda na Bahalinu, koji je imao sve odlike derbija. Atmosferu, golove i isključenja. Zadovoljniji mogu biti gosti, koji su sačuvali bod prednosti te će slavljem u posljednjem kolu izbeći dodatne kvalifikacije za ostanak. Novljanima pak ostaje "fenjer" i nada da će Rovinj ili Crikvenica kiksati u posljednjih 90 minuta.

{jb_blackbox-right}Isključeni Franjković, Gulin i Sudar
Malo prije odlaska na odmor na terenu se "zaiskrilo". Željko Franjković, predstavnik Vinodola, za kosu je uhvatio gostujućeg braniča Vukića, koji je ležao uz out-liniju. Potom je do domaće klupe doletio i predstavnik Kiraca Ozren Gulin. Veći sukob je na kraju ipak izbjegnut, a epilog su bila isključenja Franjkovića, Gulina i fizioterapeuta gostiju Branka Sudara.{/jb_blackbox-right}

Domaćin je krenuo agresivno, prijeteći nabačajima. Kirci su svoju priliku čekali iz kontri i polukontri, dočekavši ju u 18. minuti. Peričić je izbjegao pažnji obrane Novljana i fino prebacio istrčalog Stipanova. Domaća obrana pokušala je izbiti loptu, ali je ona već prešla gol-liniju - 0:1. Dvije minute kasnije identična situacija. Obrana Vinodola opet je zaboravila na visokog Peričića, koje je umjesto da šutira na gol potražio Tucakovića, dopustivši domaćoj obrani da otkloni opasnost. Gosti su tijekom prvoga dijela imali manji posjed lopte, ali su s njom bili itekako opasniji. U 34. minuti Crikvenica je mogla do povećanja vodstva. Dunković je prošao po lijevoj strani, fino ubacio za Tucakovića, koji je pogodio stativu, a odbijenu loptu Vukić je umjesto u mrežu lansirao u požrtvovnog Franjkovića.

Nastavak je donio još veću želju domaćina, ali bez izrazitih prilika za gol. Sve bitno dogodilo se u posljednjih 20 minuta. Bahalin je proključao u 70. minuti kada je Tomljanović glavom zatresao mrežu samo minutu nakon što je ušao u igru. Šegoti je iz ruku ispala visoka lopta, a "joker" s novljanske klupe glavom je iskoristio crikvenički dar - 1:1. Do kraja susreta za goste je još jednom zaprijetio Dunković, dok su domaćini iz prekida pokušali ostvariti nešto više od remija.