TREĆA HNL - ZAPAD

Štimac donio bod Halubjanu kod Grobničana

Subota, 27. listopada 2012. 17:55 Napisao  Luka Variola

Utakmica 10. kola: Grobničan - Halubjan 2:2 (Sertić 5, Cianci 48/Štimac 74-11m, 80-11m)

GROBNIČAN - HALUBJAN 2:2

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 150

Sudac: Goran Krneta (Umag) 6

Strijelaci: 1:0 Sertić (5), 2:0 Cianci (48), 2:1¸Štimac (74-11m), 2:2 Štimac (80-11m)

Žuti kartoni: Milić, Glavaš (Grobničan), Raspor, Kinkela, Kovčalija, Omerović (Halubjan)

GROBNIČAN: Milić 5,5, Vukelić 6 (64 Miškulin -), Jukić 5,5, Glavaš 6, Linić 6,5, Jasprica 6 (64 Sobotinčić -), Cianci 6,5, Sertić 6,5, Bijelić 6 (67 Imeraj -), Burić 6, Morić 6

HALUBJAN: Raspor 6,5, Šneler 5,5, Kovčalija 6, Pinjuh 6, Kinkela 6,5 Miletić 6, Štimac 7, Omerović 6,5 (65 Kučinić -), Tuzlak 6,5 (90 Žiković -), Šanjug 6, Mrvčić 6 (75 Bilobrk -)

Nogometaši Grobničana i Halubjana podijelili su bodove na kišnim Mavrincima u utakmici koja je u prvome dijelu pripala domaćinu, a u nastavku gostima. Domaćin je u samome smiraju utakmicu prokockao 2:0 vodstvo koje je anulirao Kristijan Štimac dvama golovima iz najstrože kazne. Grobničan je prerano "zaključao" utakmicu što s borbeni gosti iskoristili i zasluženo lideru otkinuli prvi ovosezonski bod na Mavrincima.

Domaćin je poveo nakon samo pet minuta igre. Linić je uposlio Sertića, koji je napravio par koraka, lažnjakom se oslobodio pratnje i neobranjivo pogodio desni donji kut nemoćnog Raspora. Isti je igrač opet zaprijetio desetak minuta kasnije ali je loptu u padu iz dosta teške situacije poslao pored gola. Gosti su prvi puta zaprijetili u 20. minuti nakon što je Štimac u dosta izglednoj prilici iskosa s desne strane loptom pogodio vanjski dio mreže.

Deset minuta kasnije za domaćine je opet zaprijetio Sertić, ali je u padu loše zahvatio loptu nakon što je obrana Halubjana slabo reagirala nakon jednog kornera. Kako se bližilo poluvrijeme Viškovljani su se sve više dizali i prijetili. Šest minuta prije kraja prvoga dijela Tuzlak je odlično šutirao glavom ali je Milić krajnjim naporom u padu otklonio opasnost. Odmah u sljedećem napadu gostujući kapetan Šanjug je odapeo pravu bombu s dvadesetak metara iskosa, ali je domaći kapetan Jukić u posljednji trenutak loptu izbio praktički s gol linije.

Domaćin je već u trećoj minuti nastavka povećao vodstvo. Hitronogi Cianci je dobio jednu loptu u gostujućem šesnaestercu, lukavo zavaljao Šnelera i Raspora, i loptu poslao u praznu mrežu za peti ovosezonski gol. U 72. minuti Imeraj je mogao riješiti utakmicu ali je njegov dobar pokušaj s ruba šesnaesterca vršcima prstiju u out skrenuo Raspor. Kazna za to stigla je u sljedećem napadu.

Brzi Štimac je u kontri pobjegao pažnji Sobotinčića, koji ga je neoprezno srušio s leđa, a sudac opravdano pokazao na najstrožu kaznu. Štimac se sam prihvatio izvođenja najstrože kazne, plasiravši loptu neobranjivo u lijeve rašlje nemoćnog Milića.

Samo pet minuta kasnije nova neopreznost u redovima domaće obrane. Bilobrk je pobjegao pažnji zadnje linije Grobničana nakon čega ga je domaći vratar Milić srušio. Najstrože kazne opet se prihvatio Štimac i hladnokrvno Milića poslao u jednu, a loptu u drugu stranu. Do kraja utakmice najveću priliku su imali domaćini, ali je Cianci u posljednjim trenucima dvoboja pogodio stativu s pet, šest metara nakon odlične asistencije Sertića.

Fotogalerija: Lario Tus