3. HNL - ZAPAD

Orijent na Krimeji poražen od Rovinja

Subota, 01. rujna 2012. 18:52 Napisao  Luka Variola

Utakmica 2. kola: Orijent - Rovinj 0:1. Brojne domaće promašaje kaznio je nakon sat vremena igre Pavić

TREĆA HNL - ZAPAD

ORIJENT - ROVINJ 0:1

Igralište Krimeja. Utakmica 2. kola: Orijent - Rovinj 0:1 (0:0). Gledatelja: 150. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje) - 6,5.

Strijelac: 0:1 Pavić (59').

Žuti kartoni: Mikulić (Orijent), Načinović, Pavić (Rovinj)

ORIJENT: Radaković 5,5, Nemetz 5,5, Rabar 6, Leskur 6, Kovačević 5,5 (79 Kuši -), Polegubić 6,5, Žarić 5,5, Krešić 5,5 (56 Mikulić 6), Devović 6, Škarica 5,5, Barišić - (18 Štanfel 5,5).

ROVINJ: Orbanić 7, Budicin 6,5, Načinović 6,5, Deak 6, T. Barlecaj  - (32 Škiljan 6), Puh 6,5, Mišan 6, Tanković 6,5, A. Barlecaj 6, Baša 6, Pavić 6,5.

Nogometaši Orijenta poraženi su od Rovinja u prvoj domaćoj utakmici sezone. Gosti su put Istre uzeli sva tri boda, iskoristivši brojne promašaje Krimejčana, koji su bili bolja momčad, ali to nisu znali materijalizirati. Domaće promašaje kaznio je nakon sat vremena igre Pavić, pogodišvši glavom za slavlje Kanarinaca.

Domaći navijači prvi su puta poskočili u 4. minuti nakon što je Devović zatresao mrežu, ali je njegov gol opravdano poništen zbog zaleđa. Crveni su bolje otvorili susret, opasno zaprijetivši u uvodnih pet, šest minuta. Gosti su se potom pribrali, "zauzdali" domaćina, koji je sve više boravio predaleko od Orbanićevih vrata. Ritam je tada osjetno pao. Zanimljivije je bilo na tribinama gdje su Red Fuckersi okupljenom mnoštvu prezentirali svoj pirotehnički arsenal. Uspavanku je u 32. minuti prekinulo odlično dodavanje Devovića, koji je u čistu priliku izbacio Krešića pokušaj kojega odličnom reakcijom brani Orbanić.

U prvoj minuti nastavka Orijent je ponovo bilo blizu vodstva, ali je Štanfel u vrlo izglednoj prilici loptu lansirao preko gola. U 55. minuti domaćin je bio još bliže golu, ali je Orbanić odličnom reakcijom prvo zaustavio Žarićev pokušaj s pet metara, te potom i Kovačevićev s desetak. Kad ne zabiješ - dobiješ gol. To su na svojoj koži osjetili i Orijentaši. Tanković je izveo korner s lijeve strane a u domaćem šesnaestercu najviši je bio Toni Pavić, koji je loptu glavom skrenuo u lijevi kut nemoćnog Radakovića - 0:1. Dvije minute kasnije mogao je izjednačiti Devović, ali je njegov pokušaj iz blizine završio u obrambenom bloku Rovinja.